ENEJ - ULICE - 17.11 (CZEMU NIE RECORDS)


Enej powstał w 2002 w Olsztynie. Początkowe fascynacje zespołu związane były z kultura Ukraińską. Wynikało to z faktu, że część członków ma ukraińskie korzenie. Już na początku działalności Enej został zaproszony przez Agatę Młynarską do udziału w koncercie IX Festiwalu Kultury Kresowej realizowanego przez TVP 2.
Pierwsze trzy lata to okres poszukiwań muzycznych i wielokrotne zmiany personalne. Właściwą działalność Enej rozpoczął w 2005 roku. Od tego czasu zaczęła się intensywna praca nad stylistyką, czemu służyło poszukiwanie nowych instrumentów i nowego brzmienia. Obecnie muzyka zespołu "ENEJ" to szeroko rozumiany rock z elementami ska, folk i reggae,
Już w 2006 roku Enej z powodzeniem wziął udział w konkursie festiwalu "Union of Rock Węgorzewo 2006". Występ ten został zauważony i doceniony przez dziennikarzy, którzy swoje uznanie wyrazili nagrodą przyznaną dla olsztyńskiej formacji. W tym samym roku zespół dwukrotnie otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Fiesta Borealis w Olecku oraz na festiwalu Kierunek Olsztyn. W 2007 roku Enej nagrał oficjalny Hymn jednych z największych w Polsce juwenaliów, czyli olsztyńskiej Kortowiady.
Od trzech sezonów Enej regularnie gra na wielu scenach całej Polski, zawsze spotykając się ze znakomitym przyjęciem publiczności.

koncert promujący płytę: 21.11 - Kortowo, Olsztyn - godz. 19:00 - wstęp wolny

 

Olsztyn

Zdjęcia


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 listopada 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło