Muzyka

Elektro-górale i folkowi kabareciarze wyrzuszają na letnie trasy...

Neo-folk święci triumfy. Bielska formacja Psio Crew okazuje się fenomenem, i to nie tylko na rodzimym rynku. Zgrabne połączenie folku i nowoczesnych dubowo – drum’n’bassowych elektronicznych brzmień i znajduje fanów również pośród wielbicieli klubowych rytmów.

Nie tak dawno, zaraz przed tym jak grupa stanęła na jednej scenie z gruzińskim zespołem folklorystycznym Chveneburemi, Psio Crew zaskoczyło niezwykle energetycznym występem na Mayday Reflect Yourself, imprezie słynącej z mocnego elektronicznego uderzenia.

Zespół po pierwszej fali pracy nad nową płytą, powraca do regularnego koncertowania. Tego lata usłyszymy ich m.in. 27 czerwca na Wroc Love Fest, gdzie zagrają obok Ojos be Brujo oraz na śląskim House Summer Session i festiwalu „Strefa Inne Brzmienia” w Lublinie.

Psio Crew, zapowiadany jako dobrze rokujący „materiał eksportowy”, za który nie trzeba sie wstydzić, nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Udowodniły to m.in. zeszłoroczne koncerty w ramach Roots Folk World Music Festival w Rudolstadt w Niemczech oraz na Jerusalem Art & Craft Fair. Niebawem kapela stanie na scenach najważniejszych festiwali world music w Niemczech, m.in. w Fusion Festival w Larz i Grimmich Folkfest.

Koncertowo uaktywniają się również Czerwie, piorunujące połączenie folku Beskidu Małego oraz miejskiego folkloru Górnego Śląska z brzmieniami Jamajki, Tybetu i Afryki. Akordeon i instrumenty dęte, stające w konkury z punk rockową energią to wytyczne tego, co muzycy nazywają „underground psychofolk cabaret”. Kabareciarzy z nowym materiałem usłyszymy m.in. na Jarmarku Świętojańskim w Poznaniu oraz podczas festiwali Powodny Wrocław i Reggae nad Wartą.

 

 

PSIO CREW – WAKACYJNE KONCERTY

7 czerwca - FOLK FESTIWAL - Stalowa Wola

9 czerwca - JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI - Poznań

13 czerwca - HOUSE SUMMER SESSION - Ruda Śląska

20 czerwca  - VALASSLE MEZIRICI - Czechy

21 czerwca - PLENER - Sucha Beskidzka

26 czerwca - WYSPA SŁODOWA - Wrocław

27 czerwca - FUSION FESTIVAL - Larz

2 lipca - GDYNIA SAILING DAYS - Gdynia

12 lipca - TARGOWA FILM STREET - Łódź

16 lipca - STREFA INNE BRZMIENIA - Lublin

25 lipca - JARMARK SZTUKI - Dobre Miasto

8 sierpnia - GRIMMACH FOLK FEST - Grunberg

15 sierpnia - FOLKLORE FEST - Krefeld

20 sierpnia - JARMARK PODHALAŃSKI - Nowy Targ

22 sierpnia - RYNEK  - Bydgoszcz

28 sierpnia - MUZYCZNA ZOHYLINA - Bukowina Tatrzanska

 

od: 7 czerwca 2009
do: 28 sierpnia 2009 Stalowa Wola, Poznań, Ruda Śląska, Czechy, Sucha Beskidzka, Wrocław, Larz, Gdynia, Łódź, Lublin, Dobre Miasto, Grunberg, Krefeld, Nowy Targ, Bydgoszcz, Bukowina Tatrzańska

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 czerwca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca