Muzyka

Gurzuf - białoruski, akordeonowy koncert punk

Muzyka Gurzuf jest wypadkową wielu gatunków, pomiędzy którymi - z mistrzowską precyzją - poruszają się artyści. Mamy tu bowiem do czynienia z klasyką, wschodnim folkiem, jazzową awangardą, a nawet punk rockiem i hip-hopem. Skład zespołu tworzą od początku Egor Zabelov i Artem Zalesskiy. Pierwszy z nich jest prawdziwym wirtuozem akordeonu guzikowego, drugi natomiast znakomitym perkusistą, dbającym o rytm i puls zespołu.

Grupa w szybkim tempie zyskała ogromną popularność w Polsce oraz Europie, co zaowocowało całą serią koncertów w wielu krajach. Do Lublina Gurzuf przyjedzie prosto z trasy po Francji i Szwajcarii, by następnie ruszyć w dalsze, europejskie tournee m.in. do Holandii, Włoch, Niemiec.

W Polsce zespół był gościem  Festiwalu „Wrocław Podwodny”, koncertu z okazji 60-lecia uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka I Obywatela w warszawskim CDQ, czy pierwszego, lubelskiego CT Jazz Festiwalu. Występował z takimi gwiazdami jak FunDaMental (UK), Izrael, Dezerter czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Jesienią zespół szykuje się do nagrania płyty koncertowej, w Lublinie natomiast zaprezentuje w dużej mierze utwory z płyty „Non existent cinema”, muzykę do spektaklu „Moby Dick” oraz kilka niespodzianek.

W zgodnej opinii krytyków, Gurzuf to dziś jeden z najlepszych zespołów zza wschodniej granicy, a co ważniejsze, panowie z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

W najbliższą środę szykuje się zatem niepowtarzalna okazja zobaczenia zespołu na żywo, tym bardziej, że to właśnie koncerty stanowią w dużej mierze o sile grupy.

Koncert organizowany jest przez Towarzystwo Kulturalne 'gRamoffon' oraz Teatr H. Ch. Andersena.

8 lipca 2009, 20:00 Gurzuf koncert Teatr im. H. Ch. Andersena Lublin wstęp – 20zł

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 lipca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca