Muzyka

V Urodziny Lubelskiego Forum Reggae 2 października 2009Mówią, że Lublin stolica był 3 razy. Dwa razy socjalistycznego rządu (1918 i 1944) i oczywiście od 2009 roku, kiedy obwołany został Stolica Rządu Polskiego Reggae!
Ten rok obfituje w okrągłe rocznice- w październiku 20-lecie obchodzi pierwszy SOUND SYSTEM w Polsce, a zarazem pierwszy sound system powstały w bloku wschodnim - LSM. Lubelska scena, wyrosła na reggae’owej pożywce serwowanej od 2 dekad przez elesemickich weteranów. Poszczycić się ona może  wielką liczbą dj, selektorów i osób tworzących pozytywne brzmienia. I wreszcie - to w Lublinie ponad 5 lat temu powstało LUBELSKIE FORUM REGGAE (www.forumreggae.info). Forum - jedyne takie w Polsce, które zrzesza już ponad 1500 użytkowników, którzy napisali prawie 100 000 postów!
Jak już nie raz wspominaliśmy jest to jedyne miejsce, na którym ludzie tworzący i kolportujący pozytywne brzmienia spotykają się bezpośrednio z ich odbiorcami. Jedyne miejsce gdzie ludzie szerzący alternatywną kulturę z lubelskiej sceny muzycznej zamieszczają swoje produkcje. Lubelskie Forum Reggae to miejsce, gdzie ludzi z forum oprócz wspólnej pasji muzycznej łączy przyjaźń i braterstwo. Nasze forum innymi słowy to wielka grupa przyjaciół!!
Urodzinowe balangi forum przeszły już do Historii Polskiego Reggae, nie tylko ze względu na setki osób bawiących się w pozytywnej atmosferze, ale przede wszystkim ze względu na rodzinny profil zabawy. Jak zwykle w kulminacyjnym momencie biby odśpiewamy sto lat naszemu forum i zjemy słynnego, pysznego, tradycyjnego bananowca naszej Dorotki. Ten banan maczany w kakao nie ma sobie równych, jak mawia jeden z lubelskich nawijaczy, a sam Makłowicz nie raz wbijał na urodziny forum tylko po to aby wyłudzić od Dorotki pilnie strzeżony przepis.

Celebracje uświetnia swymi popisami największe muzyczne grubasy  w branży:

Prosto z ziem odzyskanych przybywa Champion Sound 2009 słynny na całą Europę Splendid Sound. Reggae bastardzi upominają się o swoje dziedzictwo! - krzyczały nagłówki reggae periodyków, kiedy zdobyli ostatni tytuł championa. „Wąsatych szarlatanów zobaczyć trzeba, aż dziw, że ziemia odebrana rodzinie Stainbachów dała taki plon.”- jak mawiają we Wrocławiu. Stanowią lub stanowić wkrótce będą, czołówkę wśród krajowych sound systemów. Jak przystało na oryginalny jamajski sound nie dają publice ani chwili wytchnienia, ani chwili odpoczynku, a motto ,, Macie Przejebane’’ wydaje się sprawdzać na każdej imprezie. Nie może więc zabraknąć królujących na karaibskich listach przebojów artystów, najnowszych wydawnictw prosto z wyspy, pokaźnej amunicji dubplate’ów jak i prezentującego to wszystko dj’a i hype’mana, który porządnie i bez wyjątków zakrzyczy każdy utwór. Całość podana jak zwykle z niewyobrażalną wprost ilością efektów, megafonów i syren.
Ras „Sepo” Sepomatik zwany Księciem Lublina i Panem na winylach zapoda taką selekcję jamajskich tjunów, że wątpiącym poopadają dredy. Ten człowiek przeszedł do legendy już na swojej pierwszej bibie, kiedy w klubie wybuchła strzelanina, wywołana przez ubeckich prowokatorów.
Lokalne umiejętności zaprezentuje również Irie Sounds - od wielu lat najgorszy sound system w mieście, najbardziej przestarzałe selekcje, strictly roots w najlepszym wydaniu. Ci ludzie na pewno nie mają nowych płyt bo cały hajs z bibek inwestują w siebie. Wspólnie z nimi kilka kawałków nawinie Mikołaj opatrzony artystycznym pseudonimem Mi.
I w końcu Roots Defender Sound Kolektyw - wybitny, jak mówią na mieście, sound system jamajski z siedzibą w Lublinie, założony przez entuzjastów winylowych brzmień, kultury basu i twórczości pionierów gatunku w rodzaju LeePerry'ego, the Heptones, Burning Spear, czy też Big Youtha. Bronią korzeni muzyki reggae, scalają i ocalają ją przed zapomnieniem w trakcie cyklicznych imprez pod szyldem Roots Edukacja. Nie gardzą współczesnym UK dubem, choć - kierowani maksymą autorstwa Williego Dixona, według którego "bez korzeni nie ma owoców" - w czasie występów koncentrują się na jamajskich nagraniach z lat 60., 70. i pierwszej połowy lat 80. W skrócie: Muzyka z Indii Zachodnich wprost z Polski Wschodniej.
Warto również wspomnieć o drugiej scenie, na której usłyszycie spory przekrój muzyki. Lubelska scena reggae już nie raz odbiegała w różne strony elektronicznych brzmień. Urodzinowy dodatek w postaci dubstepu, drum’n’bassu, czy też mocniejszych hardteków dopełni Wasze muzyczne oczekiwania. Lokalny lubelski skład zadba o to by wycisnąć z Was ostatnie krople potu!

 

V Urodziny Lubelskiego Forum Reggae

www.forumreggae.info

 

2 października 2009

KLUB ARCHWIUM

ul. Akademicka 4 Lublin

 

SCENA ROOTS REGGAE DANCEHALL:

 

SPLENDID SOUND (Lord Kujawa, Kotune, Don Himol / WROCŁAW)

ROOTS DEFENDER Sound Kolektyw (Natty B, Be_Wu, Pan Dobrodziej)

IRIE SOUNDS (Troll, Ziemniak, Rmx, Cafu Cafu)

RAS SEPOMATIK (LSM Sound System)

Mi

 

SCENA DUBSTEP JUNGLE DNB HARDTEK:

 

Infekt (Holera FS) vs. Mi

Platimati (Muzyga.pl)

Hosh (Sen-c Rollers)

Crash (Styl Podmiejski)

Corban (Equinox Project)

Vinkiel (Break The System)

Mole (Break The System)

 

Start 21

Bilet 10pln (do kupienia w dniu imprezy na bramce)

 

Informacje o wykonawcach:

http://www.myspace.com/splendidsoundsystem


http://www.myspace.com/rootsedu


http://www.myspace.com/sepomatik

http://www.myspace.com/mionfayah


http://www.myspace.com/platimati

http://www.myspace.com/thequinoxproject


http://www.myspace.com/hosh_dj


http://www.myspace.com/molebts

www.breakthesystem.pl

 

ORGANIZATORZY, Administratorzy Lubelskiego Forum Reggae:

Grzegorz Hiller

Piotr Selwa

2 października 2009 KLUB ARCHWIUM ul. Akademicka 4 Lublin

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 września 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca