Muzyka

Tilit - Maqama - Forma charytatywnie w Proximie

 

18 lutego 2010 roku o godzinie 19.00 w warszawskim Klubie Proxima przedstawiciele polskiej sceny rockowej zagrają koncert charytatywny na rzecz dzieci z autyzmem. Na scenie przy ul. Żwirki i Wigury 99a wystąpią zespoły Forma, Maqama oraz Tilt z Tomkiem Lipińskim i gościnnie z Eweliną Flintą. Dochód z koncertu zostanie przekazany na terapię małych dzieci z autyzmem będących pod opieką Fundacji SYNAPSIS.

Inicjatywa zorganizowania koncertu charytatywnego wyszła od samych muzyków. Jest ona gestem solidarności z basistą zespołu Maqama, u którego niespełna dwuletniego syna postawiono wstępne rozpoznanie w kierunku autyzmu dziecięcego.

Autyzm dziecięcy jest całościowym zaburzeniem rozwojowym, które powoduje trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu i kontaktach społecznych. Szacuje się, że w Polsce na 10 tys. narodzin przypada 20 dzieci dotkniętych tą niepełnosprawnością.

ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. Nie leczony może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności.

Znane obecnie metody terapii autyzmu często pozwalają osiągnąć znaczną poprawę funkcjonowania dziecka. W tym celu niezbędna jest jak najwcześniej postawiona diagnoza oraz odpowiednia terapia. Niestety obecnie w Polsce średni czas oczekiwania na diagnozę wynosi 12 miesięcy.

Dochód z koncertu zostanie przekazany na terapię podopiecznych Fundacji SYNAPSIS. Istniejąca od 1989 roku Fundacja SYNAPSIS prowadzi ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny a także przedszkole dla dzieci z autyzmem oraz przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnione są dorosłe osoby z autyzmem - więcej na www.synapsis.waw.pl

Fundacja SYNAPSIS jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP), na którą możesz przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpiszesz KRS: 0000045919 oraz nazwę Fundacja SYNAPSIS.

**
Maqama + Forma zagrają jeszcze:

19.02 Wrocław "Madness"
20.02 Chorzów "Leśniczowka"
26.02 Gdynia "Ucho"
27.02 Olsztyn "Andergrant"
28.02 Bydgoszcz "Estrada"

18 lutego 2010, 19:00 Proxima, Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 lutego 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca