Muzyka

Jojo Mayer & Nerve we Wrocławiu!!!

Jojo Mayer & Nerve wystąpią w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest

 

 Jojo Mayer & Nerve to skład, który tworzy nowe hybrydy współczesnej muzyki jazzowej. 

Jojo Mayer & Nerve  to sekwencja żywych uderzeń przez bębny, bas i klawisze.  
Jojo Mayer & Nerve jest czymś więcej niż koncert to wydarzenie! 
UWAGA: Jojo Mayer & Nerve może zmienić Twoje życie ... 
Jojo Mayer & Nerve to muzyka improwizowana na żywo z elektronicznych  instrumentów konwencjonalnych. 
 
 Improwizowany charakter Jojo Mayer & Nerve  jest zawsze wyjątkowy.  To gorący przypływ energii stworzony specjalnie dla publiczności. 
Ich koncepcja wykonywania okazała się skuteczna w wielu różnych miejscach i ustawieniach. Skład intensywnie koncertował w Ameryce Północnej, Europie i Azji od małych klubów do wielkich festiwali.

 

      To nie nowe style muzyczne a raczej werbalna próba wyjaśnienia nowych muzycznych paradygmatów tworzonych przez szwajcarskiego perkusitę JoJo Mayer’a oraz jego międzynarodowy projekt NERVE. Główną ideą NERVE jest przedstawienie struktur i rytmów muzyki elektronicznej w swych korzeniach wywodzącej się z kultury DJ –skiej , poprzez “żywy” kontekst. Akustyczna perkusja, gitara basowa, klawisze oraz interaktywna obróbka dźwięku – bez pętli , sekwencerów oraz wstępnej produkcji. Wszystkie dźwięki powstają w czasie rzeczywistym! Poprzez połączenie kultury DJ-skiej oraz jazzowej interakcji wraz z wykorzystaniem procesów obróbki dźwiękowej mających zastosowanie przeważnie w studiu (real time audio deconstruction), .  Koncepcja "real time audio deconstruction" wykorzystywana przez akustyka oraz producenta NERVE Roli Mosimann’a nadaje zupełnie nowy wymiar sferze brzmieniowej projektu głównie za sprawą unikatowej roli artysty podczas koncertów NERVE. Zespół nie przestaje poszukiwać nowych form ekspresji muzyki. Dostarczając brakujące ogniwo pomiędzy żywymi oraz klubowo-tanecznymi „mechanicznymi” dźwiękami tworzy platformę dla nowej generacji miłośników muzyki.

Jojo Mayer

      Szwajcarski perkusista, kompozytor i producent, samouk, który pierwszy raz wystąpił  publicznie w Hong Kongu w wieku zaledwie trzech lat. Występował i nagrywał z wieloma różnymi artystami reprezentującymi różne style muzyczne od DJ Spooky po Orkiestrę Wiedeńską. Został wymieniony jako jeden z największych perkusistów współczesnych. Jego trasy koncertowe pokryły większość cywilizowanego świata. Swój pierwszy solowy projekt – NERVE określa tymi słowami „starania o przeniesienie rytmu, muzyki i tekstur generowanych przez komputer do muzyki prezentowanej na żywo”. Jego występy spotkały się z bardzo pozytywnymi reakcjami, na tyle pozytywnymi, że Jojo Mayer został nominowany do statusu „Boga Perkusji” (Magazyn Modern Jazz).
 
Koncerty:


8.10.2010   Wrocław, Ośrodek Działań Artystycznych FIRLEJ, godz. 19.00
 


09.10.2010 Państwowa Szkoła Muzyczna - Opole godz.19.00  


Cena biletu w przedsprzedaży 50 / 60 zł 

Bilety są już  dostępne w Salonach Muzycznych Ragtime i punktach sprzedaży Ticket Portal

www.ragtime.pl   www.ticketportal.pl

więcej informacji na stronie:  www.miedzynarodowyfestiwalperkusyjny.pl

od: 8 pazdziernika 2010, 19:00
do: 9 pazdziernika 2010 Wrocław -Firlej Państwowa Szkoła Muzyczna - Opole

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 czerwca 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca