Muzyka

Salvarez i „Medilatino”

Energia hiszpańskiego słońca na płycie CD! Premiera: 27 listopada 2010 Wydawca: Iberia Records

Od 26 listopada na półkach polskich sklepów pojawi się jedno z największych odkryć nowoczesnej sceny muzycznej w Hiszpanii: SALVAREZ.

 

Salvarez powstał w Barcelonie w 2008 roku jako fuzja muzyków z różnych krajów (Hiszpanii, Wenezueli, Chile, Kuby). Razem stworzyli nowe brzmienie, nazwane przez hiszpańską prasę – medilatino, czyli połączenie musica mediteranea (śródziemnomorska) i latino. Zaraz po wydaniu swojej pierwszej płyty „Somos lo que queremos ser”, zespół zaczął być zapraszany  na występy w popularnych hiszpańskich programach TV  (np. 40 latino). W 2010. grupa ruszyła w swą pierwszą międzynarodową trasę, grając koncerty przede wszystkim na Kubie.

 

Wpisując się w aktualne tendencje Word music, w których obserwować możemy łączenie latynoskiej sekcji rytmicznej z hiszpańskim cajon, czy tureckiej gitary z trąbką, Salvarez jest jedną z najbardziej przekonywujących grup. Przede wszystkim ze względu na multikulturowość, piosenki Salvarez to zaskakująca podróż muzyczna, od tanecznych po romantyczne. Wszystkie jednak łączy latynoska energia, radość życia i pozytywnego podejścia do codzienności.

 

Na prośbę zespołu, debiutancki album ukaże się w Polsce pod tytułem „Medilatino”. Wydania hiszpańskie i polskie różnić się będą także okładką i tracklistą. Na polskiej edycji widnieć będzie zdjęcie wokalistki Silvii Alvarez. Jednak wspólnym mianownikiem obu wydań będzie charakterystyczne logo zespołu nawiązujące do stylu Salvadora Dali, który urodził się w nie tak odległym od Barcelony Figueres. Z kolei na prośbę polskiego wydawcy, jeden z utworów zamieszczonych na płycie zostanie  zamieniony na „Eres” (Jesteś) - rozbrajający swą sekcją dętą najnowszy utwór grupy Salvarez.

 

 

Singiel  „Buena Gente”, który promuje płytę, znalazł się już na wcześniej wydanej przez Iberia Records składance „Barcelona”. Teraz wytwórnia prezentuje cały krążek, który bez wątpienia rozgrzeje każdego.

 

 

Więcej na: www.iberiarecords.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca