Apteka – alternatywny karnawał w Firleju.

Muzyka znakomita, bilety niedrogie, cel szczytny. Już w sobotę koncert Apteki w Firleju. Cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na konto Zuzi Ostaszewskiej. Jest to kilkuletnia dziewczynka ze spektrum autyzmu.

Co robisz w sobotę? Bo koncert Apteki jest. Wiesz? Ro-zu-miesz?

 

Apteka to kwintesencja trójmiejskiej alternatywy i jedna z najjaśniejszych jej gwiazd. Przez ćwierć wieku działalności, zespół wkręcił się w świadomość rockowej publiki, unikając zgniecenia przez tryby muzycznego biznesu. Przebojowym melodiom sztandarowych utworów Apteki towarzyszą bezkompromisowe teksty, co pomaga trzymać się z dala od mainstreamowych mediów. Żaden szanujący swą posadę radiowiec nie wpuści na antenę tekstu typu Menda, Wiesz? Rozumiesz?, Miłe złego początki czy Ujarane całe miasto

 

Apteka to rockandrollowy kabaret, królowie jazdy bez trzymanki. Na ich koncertach można sobie zdrowo pohasać. Kto przegapił jesienno – zimową trasę jubileuszową, ma szansę nadgonić to w Firleju. Dobry koncert na dobry początek roku. Szczególnie, że na rozgrzewkę zagrają dwa wrocławskie projekty: NadMuhy (alternatywa spod znaku rock-jazz-punk) i mocne rytmy Maanalainen.

 

Cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na konto Zuzi Ostaszewskiej. Jest to kilkuletnia dziewczynka ze spektrum autyzmu. Jej rehabilitacja przebiega bardzo sprawnie. Zuzia uczestniczy w zajęciach szkolnych ze zdrowymi dziećmi i z pomocą terapeutów udaje jej się pokonywać ograniczenia wynikające z autyzmu. Czasem ma problemy i np. mówi „ty” do tych, których w naszej kulturze tytułujemy panem lub panią. Zdaniem specjalistów, Zuzia ma szansę w przeciągu dwóch lat samodzielne funkcjonować. Niestety, potrzebna jest forsa – około sześciu tysięcy miesięcznie. By dziewczynka wyzdrowiała, niezbędna jest przy niej obecność profesjonalnego asystenta – „cienia”, który towarzyszy jej podczas zajęć.

 

Artur Żejmo

 

APTEKA + MAANALAINEN + NADMUHY
Miejsce: Wrocław, klub Firlej
Data: 22.01.2011, godz. 20:00
Bilety: 20 pln (dostępne przed koncertem)


Linki:
www.zuzia.ostaszewski.com.pl
www.myspace.com/aptekaband
www.myspace.com/maanalainen
www.myspace.com/nadmuhy

22 stycznia 2011, 20:00 Wrocław/Firlej

Zdjęciaprzysłano: 28 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło