Muzyka

Koncert formacji „Paula i Karol”

Przyjdź na koncert i posłuchaj piosenek opowiadających o dorastaniu w północnym Ontario, pieczeniu chleba na Żoliborzu...

Przyjdź na koncert i posłuchaj piosenek opowiadających o dorastaniu w północnym Ontario, pieczeniu chleba na Żoliborzu, przyjaźniach na całe życie i przypadkowych znajomościach. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej debiutancki album zespołu Paula i Karol Pt. „Overshare”

 

Środa, 23 marca - WROCŁAW, Gumowa Róża - godz. 20, wstęp 10 zł
Czwartek, 24 marca - POZNAŃ, Pod Minogą - godz. 20 , wstęp 15/20 zł


Zespół „Paula i Karol" został powołany przez Paulę Bialską i Karola Strzemiecznego w maju 2009 roku. Zaczęli grać korzystając wyłącznie z akustycznych instrumentów bez nagłośnienia (gitara, skrzypce, glockenspiel i stary klawisz Casio, który Karol dostał od swojej mamy na dziewiąte urodziny). W listopadzie 2009, wraz z Igorem Nikiforowem, który wzbogacił dotychczasowe instrumentarium duetu o melodykę, harmonium i perkusję, nagrali swoja debiutancką EPkę „Goodnight Warsaw". Obecnie Paula i Karol koncertują w cztero osobowym składzie ze Staszkiem Wróblem na perkusji i Krzyśkiem Pożarowskim na basie. W grudniu nakładem wytwórni Lado ABC ukazał się pierwszy long play zespołu zatytułowany „Overshare".


„Paula i Karol" zagrali do tej pory koncerty w wielu miejscach w Polsce, i to nie tylko w klubach ale także w miejscach zupełnie nietypowych - na ulicach, w parkach, a nawet w prywatnych mieszkaniach, gdzie bezpośrednia interakcja z publicznością zawsze wytwarza atmosferę wspólnego artystycznego przedsięwzięcia. Wystąpili prawie na wszystkich ważnych polskich festiwalach lata 2010r., jak: Open'er Festival, OFF Festival, Jarocin Festival, czy Smooth Festival. Pokochała ich także zagraniczna publika, o czym przekonali się podczas występu na Eurosonic Noorderslag - The European Music Conference and Showcase Festiwal w Holandii, na niemieckim Fusion Festival, czy koncertu w Rejkiawiku w ramach akcji sztuki współczesnej. Wystąpili jako support przed amerykańskim zespołem Beirut czy kanadyjką Basią Bulat.


Można ich także usłyszeć (poza polskimi rozgłośniami) w kanadyjskim
radiu CBC radio 3 i amerykańskim NPR radio.

Płyty można posłuchać na:


http://paulaandkarol.bandcamp.com/album/overshare

www.myspace.com/paulaikarol

 

Trasę koncertową wspierają:
Wydawca: Lado ABC
Dystrybutor: Mystic
Partnerzy: Narodowe Centrum Kultury i GM Records
Patroni medialni: TVP Kultura, Gazeta Co Jest Grane, Myspace,
Przekrój, Exklusiv, AMS, HIRO, KMAG, Emma Pak;


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca