Muzyka

Koncert mistrzów w Noc Muzeów

 

Koncert mistrzów w Noc Muzeów

14 maja, godz. 20 (Łazienki Królewskie, scena pod pomnikiem F. Chopina)

 

W ten szczególny wieczór, jak co roku, Stołeczna Estrada zaprasza na muzyczną ucztę, która będzie doskonałym wprowadzeniem do rozpoczynającego się nazajutrz sezonu Koncertów Chopinowskich.

 

To już trzeci rok kiedy wielbiciele dobrej muzyki, niekoniecznie klasycznej, spotykają się pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Noc Muzeów. To w pewnym sensie nie tylko zapowiedź początku sezonu koncertowego w Łazienkach Królewskich, ale i inauguracja samej Nocy Muzeów. Dotychczas mogliśmy usłyszeć Michaela Nymana i Motion Trio, Leszeka Możdzera, Annę Serafińską i Joannę Ławrynowicz.

 

Tym razem nasze zaproszenie przyjęli muzyczni giganci - Steve Hackett i Randy Brecker - mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady. Na scenie ustawionej na wodzie pod pomnikiem Chopina wystąpi także Włodek Pawlik. Dzięki wspólnemu wykonaniu przygotowanego utworu będziemy świadkami niezwykłej fuzji muzycznych geniuszy - zachęca Andrzej Matusiak. W pierwszej kolejności na scenie pojawi się Randy Brecker i Włodek Pawlik Trio, którzy zagrają utwory między innymi ze wspólnej płyty Nostalgic Journey - Tykocin Jazz Suite. Potem dołączy do nich Steve Hackett, aby w ostatniej części koncertu zabrać nas w muzyczną podróż

ze swoim trio.

 

Wstęp wolny!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca