Muzyka

Saturday Noise Fever

Podczas gdy słońce rozgrzewa do czerwoności całe nasze ciała, artyści noise skupiają się głównie na naszych dwóch zmysłach, doprowadzając je do apokaliptycznego wrzenia... Zapraszamy na ostatnią przed wakacjami odsłonę najgłośniejszego muzycznego cyklu w Łodzi.


18 czerwca po raz pierwszy na scenie Improwizacji zagrają:

 

Heathertoes - Hubert Napiórski

 

Heathertoes to jeden z aliasów Huberta Napiórskiego, który wcześniej działał z tym projektem jako Thaw. Heathertoes eksploruje psychogeografię miejsc poprzez field recording, spoken word, drone, noise, noiseową psychodelię, dekonstrukcję soundtracków. Jako platformę wykorzystuje www.astipalearecords.pl.tl gdzie działa również jako djfeaturing - turntablizm (www.myspace.com/djfeaturing), kitty_kit - elektroakustyczna improwizacja (http://www.myspace.com/kittykitastipalea) oraz Das gerste - tripowy beat (www.myspace.com/dasgerste). http://www.hubertnapiorski.pl.tl/


Facial Index - Jacek Staniszewski

 

Artysta dźwięku, założyciel multimedialnego kolektywu i pisma internetowego Neurobot oraz CDR-owego wydawnictwa płytowego Polycephal. Krytyk, dziennikarz, tłumacz. . W oparciu o software i manipulowany na żywo gramofon tworzy elektroniczne improwizacje. Mieszka i pracuje w Warszawie.

http://neurobot.art.pl/


Nojsens


Solowa odsłona wspótwórcy grup Hated Bruit Kollektiv i Synapsis . Muzyka projektu to zróżnicowany noise od tak zwanych "Ścian", harsh cut-ups, aż po heavy duty ambience.

http://www.dawidchrapla-projects.cba.pl/
http://www.myspace.com/nojsenshatedbruitkollektiv


DJ Jenkem

 

DJ Jenkem to niezrównoważony artysta i psychopata, który nienawidzi świata, ludzkości i innych gówien z nimi związanych. Żyje w ciągłej depresji i myśli o śmierci. Kiedy tworzy ma przed oczyma wizje piekła, Szatana i nieustannych męczarni. Jego utwory są depresyjne, przygnębiające i często pomagają słuchaczom podjąć najważniejszą decyzje w ich życiu (żyć czy umrzeć) oczywiście wiadomo, która opcja jest częściej wybierana.

http://www.myspace.com/djjenkem


Hybrida Conclusio

 

Hybrida Conclusio oznacza tyle, co wnioskowanie mieszane, czyli wnioskowanie zawierające elementy zarówno z doświadczenia, jak i z samego tylko rozumu. Fakt ten ma niewiele wspólnego z wykonywaną muzyką, ale kto wie, może mógłby mieć. Ojcowie założyciele zespołu – Paweł Sokołowski (gitara, bas, loopstacja, saksofon tenorowy) i Michał Rupniewski (skrzypce, skrzypce elektryczne, klarnet) spotkali się w Oradei, rumuńskim mieście niedaleko granicy z Węgrami. Pierwszy, historyczny koncert Hybrida Conclusio odbył się w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego, pod koniec 2009 roku. Akademickie wykształcenie predestynuje członków duetu do myślenia i gadania raczej niż do grania. Za pomocą swoich improwizacji próbują wszakże uciec od wszechogarniającej mocy Logosu, tworząc otwartą przestrzeń dla współpracy między muzykami wywodzącymi się z wielu estetycznych tradycji.

.

Improwizacja Jazz Lounge wólczańska 38 Łódź

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca