Muzyka

Pracoffnia dźwięków: TOTUS EXPERIMENTUS

 

W piątek 22. lipca wieczór pod hasłem DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ,

CZYLI TOTUS EXPERIMENTUS!

 

Niesamowite dźwięki, specjalnie dla Was, wypracuje:

 

niesamowity TOTUS EXPERIMENTUS

 w międzynarodowym składzie: Frydryk & Borel &Grip

 

 

22.07.2011  | piątek | start godz. 21.00 |

TOTUS EXPERIMENTUS

TRUMPET+SAX+BAS

Dawid Frydryk - trąbka

Pierre Borel - sax

Joel Grip - bass

 

________________________

 

Joel Grip

 

Jako aktywnie działający kontrabasista oraz producent, Joel Grip odgrywa ważną rolę na scenie europejskiej muzyki improwizowanej. Poprzez założenie the Label Umlaut Records otworzył drogę rozwoju kreatywnych form wyrazu dla grup, kolektywów muzycznych, promując je na rynek międzynarodowy. Od 2003 roku jest jednym z głównych organizatorów niezależnego festiwalu Hagenfestem w Dala-Floda w Szwecji, który sukcesywnie daje możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy artystami jak i umożliwia poznanie owej dziedziny sztuki coraz szerszemu gronu odbiorców. Poza występami oraz trasami koncertowymi z takimi grupami jak: Peeping Tom, Kege Snö, Eve R. Trio, Je Suis! or SNUS, Joel Grip wyraża się także w swoich projektach solowych, duetach jak i również w większych składach zrzeszających improwizatorów z Europy, z Usa i z Azji. Poza pracą stricte w sensie muzycznym, artysta współpracuje często w różnego rodzaju projektach, które łączą w sobie wiele dziedzin sztuki takich jak np. taniec, poezja, film. „Uzbrojony w muzykę”, Joel Grip wzmacnia rzeczywistość sprawiając, iż bezdomne glosy są słyszalne dzięki organizacji Public Health Music.

 

http://www.umlautrecords.com/person/joelgrip

 

 

Pierre Borel

 

   Improwizator, kompozytor, saksofonista urodzony w Paryżu w 1987r.  Jego działalność artystyczna eksploruje głównie obszary  muzyki improwizowanej a także eksperymentalnej.

Od 2006 r. mieszka w Berlinie gdzie uzyskał tytuł magistra w Jazz Institut Berlin równocześnie studiując filozofię w Paryżu. Jako czynnie działający młody artysta występuje na scenach nie tylko europejskich ale także w Japonii czy USA. Podczas swoich podróży muzycznych razem z  Florianem Bergmannem oraz z Hannesem Lingensem biorą udział w pierwszej edycji Umlaut Berlin Festival w 2009r. co staje się początkiem współpracy w ramach Europejskiego the Label Umlaut Records.

 

Muzycy z którymi m.in.  miał możliwość współpracy:

Hannes Lingens, Derek Shirley, Christof Kurzmann, Tobias Delius, Clayton Thomas, Joel Grip, Ignaz Schick, Tetuzy Akiyama, Didier Lasserre, Madoka Kouno, Christian Marien.

 

http://www.umlautrecords.com/person/pierreborel

 

Dawid Frydryk

 

            Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie trąbki  Piotra Wojtasika(Jazz).

Jego działalność artystyczna wyraża się w obszarach muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, jazzowej. Od kilku lat współpracuje z wrocławskim, ogólnopolskim oraz zagranicznym środowiskiem muzycznym. W 2009r. wraz z Gerardem Lebikiem powołuje do życia muzyczny kolektyw EMERGE.

W czerwcu 2011r. jako  pomysłodawca a także kierownik artystyczny eventu Art of Improvistaion ( http://www.ckagora.pl/ART_OF_IMPROVISATION_meeting_56_n310 ) przyczynia się do  rozpowszechniania sceny muzyki improwizowanej w Polsce.

Podczas pierwszej edycji tego wydarzenia rozpoczyna nową muzyczną współpracę z portugalskimi muzykami Gabrriel Ferrandini, Hernani Faustino (Red Trio), co owocuje nagraniem płyty studyjnej.

 

http://emergeimpro.blogspot.com/

 

 

 

______________________

 

miejsce: PRACOFFNIA dziedziniec, ul. Więzienna 6, Wrocław

bilety: 9 zł (w tym 5 zł do wykorzystania na barze!)

bilety do nabycia na godzinę przed każdym koncertem

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca