Muzyka

Abradab zdradza swoje plany

W przyszły weekend czołowy polski raper Abradab, kontynuując trasękoncertową Abradabing vol. 4, będzie gościem kilku ważnych muzycznych festiwali. Intensywne koncertowanie nie przeszkadza mu jednak w koncepcyjnych pracach nad kolejnym albumem, ponieważ początek studyjnej sesji nagraniowej (tym razem z zespołem!) planuje już na początek września.


Po świetnie przyjętym i nagrodzonym między innymi Fryderykiem albumie „Abradabing”, Abradab niemal bez przerwy przemierza Polskę, koncertując w przeróżnych miastach i miasteczkach. Początkiem sierpnia, dzień po dniu, będzie gościem trzech znaczących na polskiej scenie muzycznej festiwali. W piątek 5 sierpnia Abradab wystąpi podczas festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę w Gdańsku, już dzień później będzie obecny na drugim krańcu Polski – w Lublinie podczas koncertu z cyklu Męskie Granie, a 7 lipca powróci na swój rodzinny Śląsk, gdzie zagości na scenie kultowego Off Festivalu.

 

Abradab jest artystą, który uwielbia grać koncerty. Nie traktuje ich jako swój obowiązek, ale wielką przyjemność, ponieważ czerpie z prezentowania swoich utworów na scenie i kontaktu z publicznością niezwykłą energię. Koncertowanie wręcz napędza jego pracę twórczą, a ciągłe podróżowanie po Polsce często bywa dla niego inspiracją i okazją do pisania kolejnych tekstów – opowiada manager rapera, Tomek Lektarski z agencji Lion Stage.

 

Manager zdradza także, że kolejną płytę Abradab zamierza nagrać z towarzyszeniem zespołu. Jeśli sesja nagraniowa zaplanowana już na wrzesień przyniesie pożądane efekty, będziemy mogli się spodziewać powstania wyjątkowo nowatorskiego i nietypowego albumu. Będzie to być może pierwszy w Polsce hip-hopowy album w całości nagrany z muzykami i ich instrumentami: z gitarami, perkusją, może nawet sekcją dętą i smyczkową. – Większość tekstów mam już gotowych, teraz z niecierpliwością czekam na wejście do studia i pierwsze nagrania. Wtedy okaże się czy mój pomysł na kolejną płytę uda się zrealizować – dodaje Abradab. Fanom i recenzentom pozostaje zatem cierpliwie czekać na efekty muzycznej pracy lidera polskiej sceny hip-hopowej, a w między czasie delektować się jego muzyką graną na żywo podczas koncertów.

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 stycznia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca