Muzyka

Gra Pozorów i the Lollipops w Cudzie nad Wisłą

Kolejna odsłona koncertowych czwartków w Cudzie nad Wisłą to nie lada gratka dla znawców alternatywy spod znaku gitarowych brzmień.

Na scenie nadwiślańskiej zaprezentują się dwa dobrze rozpoznawalne przez publikę w całej Polsce zespoły: Gra Pozorów i The Lollipops. Zapowiadana na czwartkowy wieczór pogoda na pewno skłoni wielu fanów wakacyjnych imprez na świeżym powietrzu do tańca pod sceną i zabawy przy ambitnej niezależnej muzyce.


GRA POZORÓW

Gra Pozorów funkcjonuje od 2006 wynikiem czego światło dzienne ujrzały trzy epki. Obecnie zespół to grupa dobrych znajomych, którą tworzą: Michał Stefaniak (gitara, wokal), Rafał Żukowski (gitara), Mateusz Banasiuk (perkusja), Anna Stefaniak (klawisze) i Paweł Paszczyk (gitara basowa).

Pierwsza epka “Pani E” wydana w 2007 została doceniona przez dziennikarzy Polskiego Radia Programu 3. Dzięki Piotrowi Stelmachowi, autorowi ogolnópolskiej audycji “Offensywa” Gra Pozorów zaprezentowała na żywo swoje utwory w studiu Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej. Dzięki Piotrowi Kaczkowskiemu utwór “Casting na przyjaciela” trafił na składankę wydaną przez Polskie Radio “Minimax 5”. Kolejna epka “EP•3” została wydana rok później i również trafiła na antenę Polskiego Radia. Pod koniec 2009 roku, nakładem wydawnictwa Megatotal ukazał singiel “Gra Pozorów”. Materiał zebrał pozytywne recenzje w miesięczniku Machina, magazynie Exklusiv oraz Lampa. Singiel zebrał również dobre opinie na portalach Wearefrompoland i ElephantShoe Nagrania ponownie trafiły na antenę Polskiego Radia Programu 3. Gra Pozorów została również doceniona przez organizatorów jednego z największych festiwali w Europie Open'er Festiwal, mogąc zaprezentować swoją twórczość w ubiegłorocznej edycji festiwalu. Grę Pozorów można było również zobaczyć na festiwalach filmowych Yach Film Festiwal 2010 oraz CINERGIA 2010. Na początku grudnia 2010 ukazał się pierwszy teledysk Gry Pozorów nakręcony do utworu “Last Journey”, wyreżyserowany przez Janusza Szymańskiego, a zrealizowany przez Janka Węża.

Strona zespołu:
http://www.grapozorow.art.pl

 

THE LOLLIPOPS

The Lollipops to przypomnienie o garażowych zespołach z lat `60. Grupa pokazuje, czym były piosenki, dopóki nie wymyślono muzyki pop. Gęsta ściana gitarowego brudu, pulsująca sekcja i wokal Kasi Staszko to znak rozpoznawczy zespołu. Może to tęsknota za amerykańskimi bezdrożami i plażami w Kalifornii sprawiają, że grupa prezentuje się tak autentycznie, szczególnie na koncertach w zadymionych klubach. Zespół otwarcie przyznaje, że lubi grać głośno, bo wtedy szczególnie uwidacznia się specyficzne połączenie głębokiego pogłosu gitar i melodyjnych piosenek. The Lollipops to także echo psychodeli i noise`owych wybryków sceny nowojorskiej.

Grupa ma na swoim koncie występy w klubach w całym kraju, a także na Festiwalu HEINEKEN Open`er 2010 w Gdyni. Punktem zwrotnym w karierze zespołu był występ na „Dniach Białej Flagi” w toruńskiej Odnowie, gdzie zespół poznał producenta Leszka BIOLIKA. Efektem tej znajomości był singiel „Good Girl”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na Liście Przebojów „Trójki”, utrzymując się na niej przez 10 tygodni. Grupa dwukrotnie gościła na antenie „Trójki” w programie „Offensywa” w ramach koncertów „na żywo” ze studia im. Agnieszki Osieckiej. O zespole pisała także prasa ogólnokrajowa, w tym „MACHINA”, a także liczne wydania internetowe. We wrześniu 2010 r. The Lollipops zdobyli główną nagrodę na Festiwalu Gramy w Szczecinie.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 stycznia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca