Muzyka

Grał na Openerze, teraz zagra w oknie… na skrzyżowaniu w Chorzowie!

Nietypowy koncert, w nietypowym miejscu, o nietypowej porze!  W poniedziałek, 26 września, o godz. 15.32, na ul. Stefana Batorego w Chorzowie osoby wracające z pracy zostaną miło zaskoczone. W oknie Domu Kultury „Batory” rozpocznie się koncert Petera J. Bircha, 20-letniego songwritera z Dolnego Śląska, który występował m.in. na Opener Festivalu, w radiowej Trójce i w kilkudziesięciu miejscach w kraju i zagranicą. Młody artysta grać będzie w oknie MDK Batory (ul. Batorego 6), a muzyka popłynie z fasady budynku Domu Kultury prosto na ruchliwe skrzyżowanie. Będzie to koncert dla osób wracających z pracy i innych mieszkańców Chorzowa.

 

Na pomysł akcji wpadł Tomek Ignalski, dyrektor MDK Batory. Przyznaje, że idea od dłuższego czasu chodziła mu pogłowie. Będzie to absolutny eksperyment. Nie wiadomo, jak zareagują przechodnie czy osoby wracające z pracy, czekające na przystankach na autobus.

Peter J. Birch zagra bardzo spokojne utwory. Dla 20-letniego muzyka koncert w oknie też będzie nowym doświadczeniem. Artysta, mimo młodego wieku, ma się jednak czym pochwalić. Wiosną 2010 roku do sklepów trafiła debiutancka EP Petera J. Bircha „In my Island”. Tamtego dnia, 19-letni wówczas chłopak, zagrał koncert z projektem Czesław Śpiewa. Występ rozpoczął roczną trasę, podczas której Peter odwiedził ponad 50 miejsc na terenie Polski, ale też Niemiec i Włoch! Koncertował m.in. na Opener Festivalu 2011, w radiowej Trójce czy Radiu Roxy FM. Obecnie 20-letni Peter J. Birch mieszka i studiuje we Wrocławiu, a co jakiś czas rusza w świat z gitarą, aby prezentować swoje nastrojowe utwory. W międzyczasie zbiera pozytywne recenzje za swój debiut i pracuje nad pełnowymiarową płytą. 26 września Piotrek po raz pierwszy zagra w Chorzowie. W oknie.

 

Strona internetowa Petera J. Bircha: www.myspace.com/peterjohnbirch

Kontakt: Mini Agencja Koncertowa „Borówka”: www.borowkamusic.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 stycznia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca