Muzyka

Zbliża się koncert Luciano we Wrocławiu!

Legendarny Luciano, uznawany za jednego z najważniejszych artystów reggae, wystąpi już 25 sierpnia we Wrocławiu i zainicjuje nowy cykl koncertów organizowanych pod hasłem WrocLove Reggae Station. Artysta, podczas swojej europejskiej trasy promującej album „Rub-a-Dub Market”, zagra w klubie Eter.

 

 

Na światowej muzycznej scenie Luciano zaistniał już w 1995 roku, wraz z wydaniem albumu ,,Where There is Life”, a jego kompozycje,,Who could it be”, ,,Stay Away”, „It’s me again Jah” czy nagrany wspólnie z grupą Dub Syndicate ,,One in a Billion” wypłynęły daleko poza scenę reggae. Luciano jest wokalistą wielkiego talentu i najwyższej próby – wzorując się na twórczości m.in. Stevie Wondera, Frankie Paula czy Dennisa Browna stworzył własny, niepowtarzalny styl. Bogata dyskografia artysty, prezentuje różnorodność trendów jakich imał się od początku swojej kariery. W jego kompozycjach znajdziemy nie tylko klasyczne reggae czy modern roots, słychać w nich również wpływy soul, bluesa, muzyki afrykańskiej, a nawet jazzu.

 

Luciano ma na swoim koncie m.in. nominację do Grammy oraz szereg nagród i odznaczeń za swój udział w życiu kulturalnym i społecznym. Otrzymał także order za zasługi dla rozwoju muzyki reggae na świecie. W tekstach swoich utworów odwołuje się do spraw ludzkich, często zajmuje stanowisko w dyskusji społecznej i politycznej, znane są jego troski o życie w Afryce, gdzie na walkę z AIDS przeznaczył spore fundusze. Zaanagażowane teksty oraz niesienie świadomego i pozytywnego przekazu sprawiły nadanie mu przydomka „Jah Mesenjah”, czyli Posłaniec Boga.

 

Koncerty Luciano to wielka fala energii, którą wzmaga świetny kontakt artysty z publicznością, powodując czasem prawdziwe tsunami. Znany ze swej sprawności, nie tylko wokalnej ale i fizycznej, potrafi zaskoczyć widza zachowaniem godnym bardziej sportowca niż muzyka. To prawdziwy czarny tygrys sceniczny, bywa nieprzewidywalny powodując tym samym, że każdy jego występ jest inny. Warto zaznaczyć, że koncert Luciano w Poznaniu, który odbył się w 2004 roku, do dziś uznawany jest za jedno z największych wydarzeń reggae-muzycznych w Polsce. Miejmy nadzieję, że do historii jako wyjątkowy i bardzo udany przejdzie także jego występ we Wrocławiu otwierający cykl WrocLove Reggae Station. Warto dodać, że na wrocławskiej scenie Luciano zagra w towarzystwie austriackiego zespołu Iriepathie, z którym promuje w Europie swój najnowszy krążek „Rub-a-Dub Market”.

 

 

 

 

 

 

 

WrocLove Reggae Station - Luciano, support: Natural Dread Killaz & Riddim Bandidz
25.08.2011, wejście od 19.00
Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
Bilety w przedsprzedaży: 39 pln
W dniu koncertu: 50 pln
Bilety do nabycia w Bileterach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci www.biletin.pl , www.ticketpro.pl , www.eventim.pl.
 

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca