Muzyka

XX Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny DRUM FEST - Tommy Aldridge

20 - 23 października 2011

   w ramach

XX Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego DRUM FEST

zagra

 

   Tommy Aldridge International Band

 

                   
   Tommy Aldridge (perkusja)

    Piotr Cugowski (wokal)

   Wojtek Cugowski (gitara, wokal)
     Wojtek Olszak (klawisze)

      Tomasz Gołąb (bas)

20.10 - koncert - Wrocław – Klub Eter

21.10 - koncert - Piekary Śląskie  – Ośrodek Kultury „Andaluzja”

22.10 - Opole - Warsztaty perkusyjne –  Państwowa Szkoła Muzyczna

23.10 – koncert – Opole - Teatr im. Jana Kochanowskiego

 

 

Tommy Aldridge jest perkusyjnym weteranem heavy metalu i hard rocka. Znany ze swojej współpracy z tak cenionymi zespołami czy muzykami jak Ozzy Osbourne, Gary Moore, Whitesnake, Ted Nugent oraz Thin Lizzy.

 

Inspiracją Tommiego byli Cream, Jimi Hendrix, Led Zeppelin oraz perkusiści Joe Morello i John Bonham.   W ciągu całej swojej kariery był uważany za pioniera 'podwójnej stopy' w muzyce heavy metalowej.

 

Swoją przygodę z perkusją rozpoczął po usłyszeniu solowego wykonania Joego Morello w utworze „Take Five”. Był samoukiem. Jego pierwsze koncerty miały miejsce w lokalnych klubach i barach.

 

Jego przyjaciel, Dave Smith, polecił Tommy’iego zespołowi Black Oak Arkansas, w którym sam grał.
Z tym bandem zagrał swoje pierwsze światowe trasy koncertowe.

 

 

Po odejściu z zespołu Pata Trawersa, Tommy przeprowadził się do

Anglii. W tym czasie rozpoczął współpracę z Garym Moorem. Artyści nagrali razem kilka płyt oraz zagrali krótką trasę koncertową.

 

Zaraz po swoim powrocie do Ameryki, Tommy dostał telefon od Ozziego Osbourna z propozycją współpracy. Przyjął tą propozycję ze względu na Randy’iego  Rhoadsa, którego talent bardzo cenił. Tommy nagrał z zespołem takie albumy jak: “Diary Of A Madman”, “Speak Of The Devil”, “Bark At the Moon”.

 

 

 

W latach 80’ dołączył do zespołu Whitesnake, w którym grał razem z Rudym Sarzo, Davidem Coverdalem. Nagrał z nimi płytę „Slip Of the Tongue”, która odniosła niebywały sukces. Sam Tommy zaznacza, że jego przygoda z Whitesnake, była najbardziej ekscytującym przeżyciem.

 

Wszystkie bilety na koncerty były wyprzedane, a oni sami często byli gośćmi programów muzycznych
w telewizji. Jednak zespół, w tym składzie, rozpadł się w 1990 roku.

 

W latach 90’ Tommy współpracował z wieloma znaczącymi zespołami oraz artystami, takimi jak Motorhead czy Ted Nugent.

 

W 2002 roku zespół Whitesnake rozpoczął kolejną trasę koncertową w składzie Tommy Aldridge, David Coverdal, Doug Aldrich, Reb Beach, Marco Mandoza, Timothy Drury. Tommy opuścił zespół w 2007 roku, aby dołączyć do zespołu Thin Lizzy w latach 2007-2009.

 

Od 1980 roku Tommy prowadzi warsztaty perkusyjne, oraz regularnie odwiedza festiwale perkusyjne.
W 1982 roku dołączył do firmy Yamacha, która stworzyła werbel sygnowany nazwiskiem Tommy’iego. Jest także endorserem firmy Paiste.

 

 

 

Piotr Cugowski

 

 

Piotr Cugowski (ur. 5 października 1979 w Lublinie) – wokalista grupy Bracia, założonej wraz z bratem Wojtkiem, syn Krzysztofa Cugowskiego, wokalisty Budki Suflera.

 

Współpracował i wykonywał utwory z wieloma znanymi artystami: Garou, Robertem Janowskim, Adamem Sztabą, Eweliną Flintą, Kasią Cerekwicką, Joanną Liszowską, Maciejem Silskim, Krzysztofem Zalewskim, Grzegorzem Markowskim, Arturem Gadowskim, Haliną Frąckowiak, Małgorzatą Ostrowską, Stanem Borysem, Alicją Bachledą-Curuś, Ewą Małas-Godlewską, zespołem Harlem, Januszem Józefowiczem Nataszą Urbańską.

 

Wraz z zespołem Bracia nagrał płytę „Fobrock”, która została nominowana do nagrody Fryderyków 2006 w kategorii "Płyta rock/metal" oraz do Superjedynek w kategorii "Rock". Otrzymał też nagrodę Złotych Dziobów jako debiut roku. Podczas festiwalu TOPtrendy 2007 wraz z zespołem otrzymał "Nagrodę Główną", "Nagrodę Internautów", "Nagrodę Dziennikarzy" oraz "nagrodę Miasta Sopotu".

 

W 2004 roku zagrał epizodyczną rolę w filmie Atrakcyjny pozna panią w reżyserii Marka Rębacza. Wykonał także utwór "Ten mały błąd" oraz "Tylko tyle wiem" do filmu Disneya Kurczak mały, z tekstem autorstwa Małgorzaty Szpitun.

 

Brał udział w programie telewizyjnym Bar V: V.I.P.

 

Wystąpił w muzycznym show Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej "Przebojowa noc". Od początku października 2007 wraz z bratem i Agnieszką Chylińską jest jurorem w programie MTV Rockuje!

 

Cover utworu Michaela Jacksona - Dirty Diana w jego wykonaniu został wykorzystany w filmie "Kochaj
i tańcz".

 

W 2009 roku został nominowany do Fryderyka w kategorii "Wokalista roku"

 

Zaśpiewał piosenkę "Road To Valhalla" (cover Skrewdriver) na płycie zespołu RAC Gammadion "Zemsta Ofiar" z 2003 roku.

 

 

 

Wojciech Cugowski

 

Wojciech Cugowski (ur. 11 lipca 1976 w Lublinie) – polski muzyk, gitarzysta
i wokalista grupy Bracia.

 

Syn Krzysztofa Cugowskiego. W latach 1991-1995 był wokalistą grupy Tipsy Train. Śpiewał również w zespole Alligators w latach 1995 - 1999.

 

W 1997 roku zagrał pierwszy akustyczny koncert ze swoim bratem Piotrem – były to początki założonego przez nich zespołu Bracia, którego działalność datuje się od 2001 roku.

 

W 2003 roku pismo Gitara i Bas przyznało mu nagrodę w kategorii "Nadzieja roku" (otrzymał ją jako Wojtek Cugowski z zespołem). 9 czerwca 2007 roku wraz ze swoim zespołem Bracia wygrał festiwal organizowany w Sopocie Top Trendy oraz zajął drugie miejsce w opolskim konkursie Premier.

 

W 2004 roku zagrał epizodyczną rolę w filmie Atrakcyjny pozna panią, brał też udział w programie telewizyjnym Bar V: V.I.P.

 

Jako muzyk sesyjny występował i nagrywał z licznymi artystami sceny lubelskiej, m.in. z Janem Kondrakiem (CD "Romanse Ballady"), Jolką Sip (niewydana płyta "A poza tym..."), Markiem Dyjakiem (CD "W samą porę") oraz Federacją (CD "Imperium").

 

 

Wojciech Olszak

 

Wojtek Olszak (ur. 7 listopada 1976 r. w Ciechanowie) - producent muzyczny, klawiszowiec, realizator dźwięku, muzyk sesyjny, kompozytor, pianista.

 

W 1984 roku Olszak rozpoczął edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie fortepianu. W tym czasie zaczął także zajmować się muzyką rozrywkową, koncertując regularnie od 1985

roku. Naukę kontynuował od 1987 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Warszawie, a potem
w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie  w klasie fortepianu, oraz w klasie fortepianu jazzowego.

 

W 1991 roku był jednym z założycieli Big Bandu im. F. Chopina, z którego w 1992 roku powstał zespół Woobie Doobie w swym pierwotnym składzie z Michałem Dąbrówką i Karimem Martusewiczem.
W 1992 został liderem grupy Woobie Doobie, a w jej skład weszli znakomici muzycy, którzy wkrótce stali się jednymi z najbardziej rozchwytywanych muzyków sesyjnych: Michał Grymuza, Wojtek Pilichowski, Michał Dąbrówka, Mariusz "Fazi" Mielczarek i Marcin Nowakowski.

 

Od 1993 roku zaczął stale współpracować z Edytą Górniak, co zaowocowało multiplatynowym albumem „Dotyk”, którego był producentem (wraz z Rafałem Paczkowskim), nagranym przez muzyków Woobie Doobie. Wojtek był także kompozytorem jej utworów oraz kierownikiem muzycznym składu koncertowego.

 

Mając zaledwie 17 lat, jako pierwszy w Polsce podpisał umowę producencką z dużą wytwórnią fonograficzną. Od 1994 roku rozpoczął regularną pracę jako producent i muzyk sesyjny, nagrywając do dnia dzisiejszego kilkaset płyt. W tym samym roku założył firmę fonograficzną Olszak Records, której nakładem ukazał się debiutancki krążek Woobie Doobie  „The Album”.

 

Kolejne lata to okres pracy studyjnej i koncertowej z czołówką polskiej sceny. Wojtek na swym koncie ma tysiące zagranych koncertów na wielu scenach w Polsce oraz w takich krajach jak Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Holandia, Francja, Hiszpania, Kanada czy USA. Brał udział w Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu, Sopot Festival, TOPtrendy, Summer Jazz Days i wielu innych. W tamtym czasie rozpoczęła się także współpraca aranżerska z Teatrem Buffo Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza.

 

Na stałe współpracował w składach koncertowych m.in. Edyty Górniak (jako kierownik muzyczny
w latach 1993 - 1996), Natalii Kukulskiej (jako kierownik muzyczny w latach 1997-2000), Kasi Kowalskiej (2002-2008), Lady Pank (od 1994) i Pilichowski Band (od 1994).

 

W 1998 roku powstało Woobie Doobie Studio, którego właścicielem jest Wojtek. Mnóstwo płyt nagranych w nim osiągnęło status Złotych i Platynowych Płyt. Także wiele płyt wyprodukowanych przez Wojtka było nominowanych do nagrody Fryderyka, a sam Wojtek dwukrotnie – w 1997 i 1999 r. – w kategorii „Producent Muzyczny Roku”.

 

Wraz z Cezarym Łasiczką utworzył dwie internetowe stacje radiowe: Woobie Doobie Radio i Radio Muzango. Razem także tworzyli audycje radiowe nadawane na antenach: Tok FM, Roxy FM i Radia Opole.

 

Od czerwca do listopada 2007 pełnił funkcję dyrektora muzycznego w radiu Tok FM. Aktualnie razem
z Cezarym Łasiczką prowadzi niedzielne audycje w Tok FM: muzyczną - "Z Niejednego Pieca"
i satyryczną - "Doobie Nights".

 

Od lutego do maja 2009 zasiadał w loży komentatorskiej muzycznego programu "Hit Generator", wraz
z Edytą Jungowską i Zbigniewem Hołdysem. Program był emitowany na antenie TVP2.

 

Współpracował z największymi polskimi gwiazdami oraz światowymi sławami, takimi jak: Eric Marienthal, Nathan East, Simon Phillips, Tommy Aldridge, czy Michał Urbaniak, który powiedział kiedyś: „Zawsze gdy słyszę w Polsce jakąś ciekawą i dobrą muzykę, to potem okazuje się, że robił ją Wojtek Olszak”.

 

 

 

Tomek "Frampoliusz" Gołąb

 

Tomek "Frampoliusz" Gołąb (06.07.1973 roku) - Gitarzysta basowy, grający od 2003 roku z zespołem Bracia, a wcześniej  razem z Wojtkiem Cugowskim w zespole Alligators.  Jego pierwszy zespół - Jaca Band. Współpracował z takimi artystami jak: Alligators, Kostek Yoriadis, Big Cyc, Czarno Czarni, Magda Femme, Kasia Kowalska, Marek Raduli, Bobby Jarząbek, Justyna Steczkowska, Big Band "Helicopters Brass Orchestra", Bracia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety w przedsprzedaży: Opole – 59 zł, Wrocław – 69 zł

w dniu koncertu: Opole – 69 zł, Wrocław – 79 zł

Warsztaty – Tommy Aldridge – 19 zł

dostępne w systemie: www.ticketportal.pl

więcej informacji o koncertach i biletach na stronie:

http://www.miedzynarodowyfestiwalperkusyjny.pl/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca