Muzyka

Susana Baca – minister kultury Peru wystąpi we Wrocławiu

Susana Baca – gwiazda Ethno Jazz Festivalu zagra w najbliższy poniedziałek 19 września koncert we wrocławskiej Synagodze. Występ odbędzie się w ramach europejskiej trasy promującej jej najnowszy krążek „Afrodiaspora”.


Zaproszona po raz pierwszy do Polski, Susana Baca – wybitna postać południowoamerykańskiego kręgu kulturowego, wokalistka oraz wieloletnia propagatorka muzyki afroperuwiańskiej, została niedawno pierwszym czarnoskórym ministrem kultury w historii niepodległego Peru!

 

Jak podaje brytyjski dziennik The Guardian, gwiazda jesiennej odsłony festiwalu Ethno Jazz przyjęła propozycję objęcia ministerialnej teki od prezydenta elekta, Ollanta Humali. Wydarzenie to ma wymiar symboliczny, bowiem jest to pierwsza nominacja osoby o afrykańskich korzeniach od czasów uzyskania niepodległości przez Peru w 1821 roku. Nominacja ta jest tym bardziej zasłużona, gdyż założony w miejscu dawnych plantacji bawełny przez Susanę Bacę i jej męża  Cultural Center of Memory od wielu lat odgrywa kluczową rolę w promocji tradycji muzycznych i tanecznych powstałych w wyniku zetknięcia się kultury afrykańskiej i południowoamerykańskiej.

 

Odkryta dla świata zachodniego przez Davida Byrne'a artystka ma na swoim koncie trzynaście albumów, a do Wrocławia przyjedzie promować materiał ze swojego najnowszego krążka "Afrodiaspora".  Jak zapowiada management artystki, królowa brzmień afroperuwiańskich nie zamierza rezygnować z planów koncertowych pomimo objęcia tak ważnego stanowiska. Artystce serdecznie gratulujemy, a widzów zapraszamy do wrocławskiej Synagogi Pod Białym Bocianem na koncert jednej z niewielu aktywnie występujących na świecie Pań Minister!

 


Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
SUSANA BACA

19.09.11 godz.20.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław


bilety: 100 zł – I miejsca, 75 zł – II miejsca, 50 zł – balkon, 30 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
rezerwacje: bilety@o2.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca