Muzyka

City Sounds - premiera nowego cyklu koncertowego we Wrocławiu!

Występ islandzkiej formacji GusGus, znanej z triphopowych i nieco bardziej tanecznych produkcji, zainauguruje nowy cykl wrocławskich imprez klubowych „City Sounds”. Do Wrocławia zespół przyjedzie promować świetnie ocenianą zarówno przez fanów, jak i dziennikarzy płytę „Arabian Horse”. GusGus zagra 9 października w klubie Eter , w nowym rozbudowanym o dodatkowych wokalistów składzie.

 

Sięgnięcie po Islandczyków to w pełni świadomy wybór – mówi Maciek Szabatowski z agencji Lionstage, współorganizatora koncertu i całego cyklu. – Od początku swojego istnienia zespół posiadał w równym stopniu rozbudowaną stronę brzmieniową, jak i wizualną, co w kontekście „City Sounds” ma dla nas ogromne znaczenie. Chcemy pokazywać szeroko pojęte produkcje klubowe na światowym poziomie, gdzie te dwa światy wzajemnie się przenikają – dodaje.

Sezon otwierający cykl „City Sounds” to sześć starannie wyselekcjonowanych propozycji. Wśród gwiazd zaproszonych na jesienną odsłonę „City Sounds” znaleźli się klasycy gatunku (GusGus, US3) oraz młode, eksperymentujące z brzmieniem składy (Submotion Orchestra, Little Dragon).

„City Sounds” to także spotkania ze świetnie brzmiącymi głosami. W listopadzie publiczność zobaczy we Wrocławiu dwie obdarzone niepowtarzalną barwą wokalistki: święcącą sukcesy, zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z Bonobo, Brytyjkę Andreyę Trianę oraz jedną z najważniejszych reprezentantek europejskiej sceny soul - czarnoskórą poetkę i wokalistkę Nnekę.

 

Kalendarz imprez objętych marką „City Sounds” prezentuje się następująco:

09.10.2011          GusGus /triphop, deep house/ Klub Eter

21.10.2011          US3 /legenda acid jazzu/ Klub Eter

26.10.2011          Submotion Orchestra /jazz, dubstep/ Klub Firlej

04.11.2011          Little Dragon /synth pop, soul/ Klub Eter

12.11.2011          Nneka /soul, hiphop/ Klub Eter

27.11.2011          Andreya Triana /soul, r&b/ Klub Eter

 

Więcej informacji o nowym wrocławskim cyklu imprez można znaleźć pod adresem www.citysounds.pl.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca