Muzyka

KlezmaFour – nadzieja polskiej muzyki klezmerskiej

 

KlezmaFour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu czerpie swe inspiracje. Podchodzi do niej jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem.

 

Zespół jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego Internationaal Joods Muziek Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box.

 

Zespół KlezmaFour powstał w 1999 roku w Lublinie. Od tamtego czasu stale koncertuje. Ma na swoim koncie występy zarówno w klubach jaki i filharmoniach w wielu miastach Polski i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Austria, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Kanada oraz USA). Niejednokrotnie nagrywał również dla radia i telewizji. Inspiracją dla artystycznej aktywności kwintetu jest historia miasta, z którego pochodzą, miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje Wschodu, Zachodu i Południa.

 

Rzeczą do której od samego początku istnienia zespół przywiązywał szczególną uwagę, to idealne zgranie. „Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi – to nasz cel, do którego dążymy od początku”. Członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina w Warszawie. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie „idealnego zgrania” w sposób profesjonalny i przemyślany.

 

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
 

 

KlezmaFour – nadzieja polskiej muzyki klezmerskiej, laureaci International Jewish Music Festival Amsterdam 2010

 

 

9.10.11 godz.19.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
bilety: 50 zł – I miejsca, 40 zł – II miejsca, 20 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

 

rezerwacje: bilety@o2.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 pazdziernika 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca