Muzyka

Jesienią we Wrocławiu… Ethno Jazz Festival

Ethno Jazz Festival nabiera rozpędu. Z roku na rok do Wrocławia zjeżdża coraz więcej nieszablonowych gwiazd. Terminarz imprez na najbliższe dwa miesiące jest imponujący.

 

10.10 w Hali Stulecia wybitny pianista Leszek Możdżer zaprezentuje materiał z ostatniego albumu zatytułowanego „Komeda”, w którym na nowo odkrył i zinterpretował kompozycje Krzysztofa Komedy. Dwa dni później w kościele św. Marii Magdaleny koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjum”. Wystąpią Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble.

 

Pushkin Kiev Klezmer Band to żydowsko-cygańska grupa z Kijowa, złożona z najlepszego sortu muzyków weselnych z Ukrainy i Mołdowy. Wystąpią 19.10 w Łykendzie. Po raz drugi w tym roku we Wrocławiu pojawi się R.U.T.A. z projektem „Pieśni buntu i niedoli”. Po znakomitym przyjęciu ich występu podczas festiwalu Energia Dźwięku, 20.10 w Alibi można spodziewać się dobrej frekwencji i świetnej zabawy.

 

Gitarowe trio z Belgradu, ojciec i synowie, czyli Balkan Strings zagrają w Synagodze 22.10. Wpsaniałe wnętrze Synagogi będzie gospodarzem wielu koncertów w ramach tegorocznego Ethno Jazz Festivalu. Między innymi: 25.10 Aga Zaryan, 5.11 Richard Bona, a 18.12 Sara Tavares, śpiewaczka z Wysp Zielonego Przylądka.

 

 

 

 

 

 

Miłośnicy jazzu będą mieli nie lada problem z decyzją, na co wydać swe pieniądze. 24.10 w Sali Koncertowej Radia Wrocław wystąpi Stacey Kent, a 27.10 Charlie Haden’s Quartet West. Potem 6.11 w Hali Orbita Pat Metheny i 15.11 w Imparcie Patricia Barber – a to nie wszystkie atrakcje! Wszak jeszcze wschodząca gwiazda ZAZ zaświeci w Eterze 9 listopada.

 

Nie mniejsze dylematy stoją przed zwolennikami opcji folkowej. 28.10 w Eterze Fanfare Ciocărlia, jedna z najważniejszych bałkańskich orkiestr dętych. 24.11 w Synagodze niezwykły koncert: Beltaine, polski zespół inspirujący się muzyką celtycką i Jochen Vogel, niemiecki wirtuoz Cláirseach (antycznej harfy). 30.11 w Firleju polsko-ukraińskie trio Dagadana. 7.12 w Synagodze Alila Band, zespół z Izraela grający muzykę w klimacie ethno fusion. Nie sposób pominąć też milczeniem gwiazd pierwszej ligi. 23.10 w klubie Eter występ Tinariwen, rewelacyjnych muzyków z Mali.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca