Muzyka

Koncert zespołu Uriah Heep

 

Zapraszamy na niecodzienny koncert z okazji 40 – lecia istnienia legendy hard rocka - zespołu URIAH HEEP. Jako support wystąpi zespół UDA oraz Karl Culey.

 

URIAH HEEP:

Brytyjska grupa psychodeliczno/hard rockowa utworzona w 1969 roku, jeden z prekursorów heavy metalu; w początkach działalności związana z ruchem hippisowskim.

W wielu krajach do dziś otaczana kultem – zwłaszcza w Europie.

Do jej największych przebojów należą fantazyjne ballady: „July Morning”, „Lady in Black” oraz „Come Away melina”, osadzone w baśniowym, surrealistyczno-metafizycznym świecie.

„July Morning” uznany został przez krytyków za jedną z największych ballad w historii rocka.

Również takie kompozycje jak np. „Easy Livin”, „Sweet Lorraine” czy „Stealin’” na trwałe zapisały się już w kanonie hard rocka.

Największymi sukcesami wydawniczymi były płyty formacji z pierwszej połowy lat siedemdziesiątych, „Demons & Wizards” (1972) uzyskał status Platynowej Płyty, a dwa kolejne krążki - „The Magician’s Birthday” (1972) oraz „Sweet Freedom” (1973) w samych tylko Stanach pokryły się złotem.

 

Od 1986 Uriah Heep nagrywa i koncertuje w niezmiennym składzie, gitarzyście Mickowi Boxowi towarzyszą: basista Trezor Bolder, perkusista Lee Kerslake, klawiszowiec Phil Lanzon oraz wokalista Bernie Shaw. Z zespołem z powodów zdrowotnych rozstać musiał się Kerslake, który zastąpiony został przez Russella Gilbrooka. Na początku czerwca 2008 roku ukazał się album mistrzów, „Wake The Sleeper”, (polska premiera, 4 lipca), który jest dwudziestym pierwszym studyjnym krążkiem w dorobku formacji, a nagrany został po dziesięcioletniej przerwie, (ostatni album – „Sonic Orgiami” miał premierę w 1998 roku). Najnowszy album grupy (2011) nosi tytuł „Into The Wild”.

 

http://www.uriah-heep.com

 

 

UDA:

Krakowski zespół powstały w 2009 roku. Dość szybko zwrócił na siebie uwagę intensywnym, żywiołowym koncertowaniem oraz swobodą, z jaką trójka twórców poruszała się po rozmaitych stylistykach w poszukiwaniu autorskiego, zaskakującego brzmienia.

W lwiej części instrumentalna, gęsta i nieco niepoczytalna muzyka zespołu przywodziła na myśl skojarzenia przede wszystkim z fusion jazzem i rockiem progresywnym, ale również z metalem, funkiem, psychodelią, czy hard rockiem. Mieszanka ta, doprawiona solidną dawką surrealizmu lirycznego tworzy intrygujące danie muzyczne, nazwane przez twórców szpiegowskim jazzem lub brutalnym fusion.

Znakiem rozpoznawczym UD są postrzępione i częściowo improwizowane kompozycje, swobodnie dryfujące pomiędzy różnymi odcieniami rocka i jazzu, zanurzone w szkarłatnych odmętach surrealistycznego humoru.

UDA nagrały dwie płyty - "Hurtownia przebiśniegów" (2010) i "Witaj pokarmie" (2011) zbierając entuzjastyczne recenzje w wielu liczących się pismach i portalach (min. Życie Warszawy, Megatotal, Independent, Progrock, E-Splot, Esencja), pojawiając się w radiu (min. Radio Kraków, Radio Centrum)  - oraz miały przyjemność koncertować u boku między innymi Acid Drinkers, Pogodno, Anthimosa Apostolisa oraz wystąpić na trójmiejskim VIII Fląder Festiwal.

Koncerty UD są energetyczną i szaleńczą jazdą kolejką górską bez żadnych zabezpieczeń.

 

 

http://www.udaonline.pl

http://www.reverbnation.com/uda

 

 

KARL CULLEY:

 

Znakomity, brytyjski gitarzysta i kompozytor obecnie mieszkający w Krakowie. Tworzy muzykę z pogranicza folku, bluesa, rocka i popu łącząc ją z niebanalnymi, metafizycznymi tekstami. Debiutancki album „Kundle Of Nerves” wydany w 2009 roku zebrał ciepłe recenzje w Wielkiej Brytanii (magazyn MOJO ocenił go na 4 gwiazdki). Rok 2009 obfitował w liczne występy w Wielkiej Brytanii na festiwalach, koncertach, radiu oraz telewizji.

W 2011 Karl nagrywa drugą płytę – The Owl, po raz kolejny zbierając znakomite recenzje. Jego koncerty to niezapomniana i wyjątkowa podróż przez różnorodne krajobrazy emocjonalne.

 

http://www.karlculley.co.uk

 

URIAH HEEP + UDA + Karl Culley

12 października 2011, godz. 20:00

Klub Studio, ul. Budryka 4 , Kraków

http://www.klubstudio.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 pazdziernika 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca