Festiwal Nowobrzmienia

Festiwal

NOWOBRZMIENIA

 

13 listopada

godz. 20:00

 

miejsce: klub Włodkowica 21

 

bilety:
20 zł - przedsprzedaż;
25 zł w dniu koncertu

organizator: Wrocławski Klub Formaty

 

NowoBrzmienia to idea wydarzenia muzycznego promującego alternatywnych artystów tworzących muzykę opartą na elektronice, a stylistycznie oscylującą pomiędzy trip hopem i jazzem przez breakbeat, hip hop aż po electro i avant pop włącznie.
Czwarta edycja NowoBrzmień ma charakter jednodniowego eventu podczas którego wystąpią:
Emika(CZ), Last Blush(PL) i B.R.O.(PL).

Przedsprzedaż biletów będzie prowadzona od 17.10. w Klubie Włodkowica 21 i we Wrocławskim Klubie FORMATY (ul. Samborska 3-5).

Artyści:

Emika to czeska wokalistka, mieszkająca od urodzenia w Anglii, która wdarła się praktycznie z ulicy do kultowej wytwórni Ninja Tune, gdzie wcześniej pracowała jako stażystka, przynosząc ze sobą zjawiskowe połączenie dubstepu z wpływami niemieckiej sceny elektro i popową wrażliwością. Za promowanie wokalistki wśród swoich fanów zabrał się Thom Yorke z Radiohead.

Last Blush, uczestnicy tegorocznej edycji Selector Festival oraz ArtPop Festival to polski duet tworzący szerokopojętą muzykę elektroniczną inspirowaną przede wszystkim najświeższymi dokonaniami z tego gatunku. W skład zespołu wchodzą Dorota Morawska (wokal, kompozycja) oraz Adam Nowak (kompozycja, produkcja). Ich wcześniejsze doświadczenia związanem.in. z udziałem w zespołach rockowych spowodowały, że repertuar Last Blush obejmuje zarówno masywne utwory, pełne agresywnych syntezatorów, jak również bardziej spokojne i nastrojowe kompozycje nawiązujące do trip-hopu i downtempo. Obecnie rozkręcają działalność koncertową, a w międzyczasie zajmują się kompletowaniem materiału na debiutancką płytę udostępniając kolejne utwory w sieci. Można ich posłuchać na portalusoundcloud.com/lastblush, a wszelkie aktualności i informacje koncertowe ukazują się na profilu facebook.com/lastblush.

Projekt B.R.O. powstał w 2008 roku. Tworzą go kuzyni Konrad i Jakub Zamojscy, którzy już od najmłodszych lat mieli do czynienia z muzyką, a samą produkcją zajęli się mając ich zaledwie po 12. B.R.O. to synteza wielu stylów, pomysłów i inspiracji, które przez wiele lat towarzyszyły im obu. We wspomnianym roku 2008 światło dzienne ujrzała pierwsza EPka - "Etudes" (self release), która była zbiorem 6 etiud stworzonych tylko i wyłącznie z sampli pochodzących ze starych polskich płyt jazzowych. To swoiste przetarcie szlaku dla dalszych dokonań duetu nie doczekało się oficjalnego wydania. Kolejna EPka - "Analog People In A Digital World EP" znalazła uznanie u Krzysztofa Kłubo, szefa londyńskiego labelu Noecho Records, który postanowił wydać ją w sierpniu 2010 roku. W przeciwieństwie do debiutanckiego dzieła B.R.O., na "APIADW" pojawiły się bogate aranżacje i innowacyjne pomysły, zarysowane na poprzednim wydawnictwie brzmienie osiągnęło tym razem poziom mistrzowski, zaś całość bazuje głównie na własnych próbkach/ samplach żywych instrumentów (perkusja, saksofon, pianino, harmonia).

Miejsce: Klub Włodkowica 21

Organizator: Wrocławski Klub Formaty, www.wkformaty.pl

Strona festiwalu:
nowobrzmienia.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło