Muzyka

Demarczyk na nowo odkryta

Jeszcze w tym miesiącu do sklepów w całej Polsce trafi krążek "Anioły w kolorze" z utworami śpiewanymi kiedyś przez Ewę Demarczyk w nowych, współczesnych aranżacjach.

 

"Anioły w kolorze" to kilkanaście piosenek z repertuaru Ewy Demarczyk  wykonanych przez uznane wokalistki polskiej sceny, jak Justyna Steczkowska, Natalia Przybysz, Maja Kleszcz czy Natalia Grosiak. Na krążku znalazły się także interpretacje aktorek, które kształtowały polską scenę ostatnich lat - Stanisławy Celińskiej, Kingi Preis, Justyny Szafran, a także elektryzującej, niemieckiej wokalistki Renate Jett, znanej polskiej widowni z brawurowej kreacji w (A)pollonii Krzysztofa Warlikowskiego.

 

Tak odważnych i niezwykle różnorodnych interpretacji tych utworów nigdy jeszcze nie było.
W nowym kształcie piosenki to nie tylko opowieści o Demarczyk, ale i o współczesnych kobietach i ich świecie.

 

Artystki zaproszone do udziału w projekcie swoimi wykonaniami chwilami idą pod prąd, przełamując przyzwyczajenia słuchaczy. Do utworów opracowano nowe, minimalistyczne aranżacje autorstwa Piotra Dziubka, nawiązujące do muzyki współczesnej. Efektem jest brzmienie odważne i intymne zarazem. Premiera płyty zapowiadana jest na 28. października 2011.

 

Już wkrótce więcej informacji.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca