Muzyka

Muchy, Supergrupa i objawienie z Krakowa

Podczas listopadowych Niepokornych w klubie Żaczek (Kraków, al. 3 Maja 5) zagrają: Muchy, Turnip Farm oraz Straight Jack Cat. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa Piotra Czyża. Niepokorni już 5 listopada. Start o godz. 19.30

 

Muchy

Jedyny zespół, który grał w minionym roku na wszystkich ważnych festiwalach w Polsce! Opener, OFF, Malta, Jarocin, Coke i Węgorzewo – to tylko niektóre z nich. Poznańska grupa ma w dorobku dwa albumy: „Terroromans” i „Notoryczni debiutanci”. Zespół został okrzyknięty „Odkryciem Roku 2006” przez miesięcznik „Machina” i Program III Polskiego Radia. Słuchacze Trójki uznali również „Terroromans” za „Album Roku 2007”. Trudno zliczyć kolejne wyróżnienia, które do dzisiaj zebrały Muchy. Ich znakiem firmowym są przebojowe i chwytliwe kompozycje. Właśnie w zmienionym składzie pracują nad trzecią płytą! W Krakowie usłyszymy kilka premierowych utworów!

www.myspace.com/muchy

 

Turnip Farm

Powiedzieć, że to „super-grupa” to za mało. Kapela nagrała debiutancką płytę nie spotykając się przy tym ani razu! I ten album „All The Tangled Girls” (Locco Records) zbiera teraz świetne recenzje w mediach. „Gazeta Wyborcza”, „Teraz Rock”, Wirtualna Polska, Porcys i kilka innych portali muzycznych chwalą ich na potęgę, a wszystko w tonie „zespół grający muzykę, jakiej w naszym kraju dziś brakuje”.

Turnip Farm (nazwa pochodzi od utworu grupy Dinosaur Jr) tworzą: Kuba Ziołek – wokal, gitara (znany z takich kapel jak George Dorn Screems, Ed Wood czy Tin Pan Alley), Marcin Lokś – gitara (kiedyś grał m.in. w Blue Raincoat), Tomek Sztrekier – bass (Blue Raincoat) oraz Piotrek Brzeziński – perkusja (solowo tworzy jako Peter J. Birch).

Melodyjny wokal, mocno gitarowe piosenki, brzmieniowo czerpiące z amerykańskiej alternatywy  lat 90. Sprawdźcie ich, bo planują zagrać tylko kilka koncertów. Druga okazja do posłuchania Turnip Farm może się nie powtórzyć!

www.myspace.com/turnipfarmband

 

Straight Jack Cat

W Krakowie mamy kilkaset młodych kapel. Ile z nich w ostatnich latach zrobiło ogólnopolską karierę? Potrafię je wymienić na palcach jednej ręki. Niedawno pokazał się w naszym mieście zespół, który na razie Polski nie podbije, ale moim zdaniem, ma bardzo duży potencjał! Czego im brakuje? Ogrania, obycia na scenie i jeszcze kilku dobrych utworów (kilka świetnych już mają)! Nazywają się Straight Jack Cat. Zespół został powołany do życia przed rokiem. Z założenia muzyka miała być prostym, zwartym kompozycyjnie garage stoner funky punky freaky rockiem. Ale chłopaki nie boją się eksperymentować! Są też – co jest rzadkością na krakowskim podwórku – wymagający wobec siebie! Nie powiem „to będzie wielka rzecz”, ale rzec o nich „mają potencjał, niech tego nie spieprzą” mogę już teraz. Niech występ na Niepokornych będzie dla nich kolejnym małym krokiem do przodu.

www.reverbnation.com/straightjackcat

 

Piotr Czyż (wystawa)

Gościł już  na Niepokornych. Ze swoim zespołem Mijagi. Tym razem zaprezentuje solową twórczość, ale nie muzyczną. Mieszkający w Radomiu Piotr Czyż pokaże kilkanaście swoich fotografii. Co to będą za zdjęcia? – Pomiędzy starymi, zakurzonymi ścianami, w zaparowanych oknach szyb, przez które nie wyglądała żadna twarz od wielu lat, ciągle możemy znaleźć zapach, smak, oddech, poczuć melancholię obrazów, które mamy przed oczami. Fotografia, ta prawdziwa, stara, wysłużona, trudna sama w sobie, bo nigdy nam nie pokazuje tego, co uchwyciliśmy albo chcieliśmy uchwycić. Potrzeba dużo czasu, żeby oswoić się z nią i samym sobą, oboje postawieni w nowej sytuacji musimy ciągle na nowo się odkrywać. Podróż w czasie, bo jak bardzo bym się nie starał nigdy nie wyprzedzę wskazówek zegara. Jestem fotografem przeszłości – odpowiada Piotr Czyż.

 

Bilety:

studenci: przedsprzedaż – 15 zł, w dniu koncertu 20 zł

niestudenci: przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 25 zł

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentem imprezy jest Ola Kuczara reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał artystów. Listopadowa impreza będzie 32 wydaniem cyklu!

 

Kolejna edycja Niepokornych:

2 grudnia wystąpi Pati Yang!

 

www.borowkamusic.pl

www.klubzaczek.pl

 

Klub Żaczek Al. 3 Maja 5 Kraków

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 pazdziernika 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca