Muzyka

Akustyczna trasa i zimowe plany Mikromusic

Na początek grudnia grupa Mikromusic przygotowuje pierwszą część akustycznej trasy koncertowej po Polsce.

Zespół zagra w Toruniu, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Druga część trasy planowana jest na przełom lutego i marca. Początkiem przyszłego roku ukaże się także pierwszy album koncertowy zespołu. Takie oto plany na najbliższe miesiące roztacza przed sobą Mikromusic.

 

Od kilku tygodni członkowie zespołu Mikromusic, na czele z uroczą wokalistką Natalią Grosiak, przygotowują się do trasy koncertowej, której tegoroczna odsłona rozpocznie się 8 grudnia w klubie Enerde w Toruniu, a zakończy występem 11 grudnia we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem w ramach Ethno Jazz Festivalu.

 

Muzycy Mikromusic już od miesiąca w twórczej atmosferze pracują nad nowymi brzmieniami swoich piosenek. Na nowo opracowują  dawno już niegrane utwory z pierwszej i drugiej płyty, jednak w zupełnie świeżych, akustycznych aranżacjach. Efektów ich twórczych zmagań będzie miała okazję wysłuchać publiczność zgromadzona w grudniu czterech polskich miastach, podczas jesiennych koncertów z serii „Mikromusic akustycznie”. Kolejne koncerty odbędą się podczas drugiej części trasy w lutym i marcu przyszłego roku.

 

Także początkiem przyszłego roku, prawdopodobnie w lutym, ukaże się dwupłytowe wydawnictwo Mikromusic. Początkowo miało ukazać się ono jesienią, ale zespół postanowił przesunąć datę jego premiery na początek 2012 roku. W tej chwili trwają intensywne prace produkcyjne nad materiałem na płyty. W ramach rekompensaty dla wiernych fanów, będą to aż dwa krążki: DVD i CD, zawierające koncert zarejestrowany 22 maja tego roku we wrocławskim klubie Eter. Znajdą się na nich utwory z albumu „Sova” oraz kilka najbardziej popularnych i uwielbianych przez fanów piosenek z poprzednich płyt. Będzie to też pierwszy w historii Mikromusic album prezentujący ich muzykę graną  na żywo.

 

Tymczasem, w ramach oczekiwania na kolejny album, zespół Mikromusic zaprasza na swoje najbliższe koncerty. Plan jesiennej akustycznej trasy przedstawia się następująco:

 

Koncerty „Mikromusic akustycznie” – część 1

TORUŃ - 8.12.2011, godz. 20:00

Klub ENERDE, ul. Browarna 6

 

WARSZAWA - 9.12.2011, godz. 20:00

Klub Sen Pszczoły, ul. Inżynierska 3

 

ŁÓDŹ - 10.12.2011, godz. 19:30

Klub Luka, ul. Zgierska 26A

 

WROCŁAW - 11.12.2011, godz. 19:00 (w ramach Ethno Jazz Festival)

Synagoga pod Białym Bocianem,  ul. Pawła Włodkowica 7


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 listopada 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca