Muzyka

The Beatles w latynoskich aranżacjach

Światowa prapremiera koncertowa materiału z najnowszej płyty Grażyny Auguścik i Paulinho Garcia odbędzie się 20 listopada w warszawskim Teatrze Studio. Płyta pt. „The Beatles Nova” to już trzeci krążek wydany wspólnie przez artystów.

Płyta zawiera piosenki zespołu The Beatles, w niezwykłych, latynoskich aranżacjach – na gitarę i dwa glosy. Jak mówi piosenkarka jest to muzyka z „krainy łagodności”, która uspakaja i relaksuje. - Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce – melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy. – powiedziała Grażyna Auguścik.

 

Grażyna Auguścik jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty „Sunrise Sunset” w 1988 roku trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu projektach nagraniowych innych artystów. Nagrała trzynaście płyt solowych, co najmniej drugie tyle jako gość, a kolejne to remixy z wykorzystaniem jej głosu. Więcej na www.grazynaauguscik.com.http:// www.grazynaauguscik.com.

 

Paulinho Garcia urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonista Gregiem Fishmanem tworzą duet Two for Brazil. Wydał 11 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich. Więcej na www.paulinhogarcia.com.


Koncert odbędzie się 20 listopada o godzinie 20:00 w Teatrze Studio, pl. Defilad 1. Bilety w cenie 40 zł,60 zł,80 zł,100 zł można nabyć w kasie teatru oraz za pomocą strony internetowej: www.teatrstudio.pl. Więcej informacji o teatrze: https://www.facebook.com/studio.teatr.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca