D4D, Drwale, SoundQ i chłopak z „Mam Talent” na Niepokornych!

Kolejny koncert w ramach cyklu Niepokorni odbędzie się 14 stycznia. Zagrają: Dick4Dick, SoundQ oraz Setting The Woods On Fire. Muzyce towarzyszyć będzie wystawa Szymona Piórka. Start – godz. 19.30.

D4D


Projekt powstał w 2004 roku i ma na swoim koncie kilka wydawnictw muzycznych
 i multimedialnych. Zespół zagrał ponad 250 wspaniale przyjętych koncertów na terenie całej Europy, zagrał na większości liczących się krajowych festiwalach, brał udział w wielu sesjach zdjęciowych współpracując z najlepszymi fotografami, pojawił się na okładkach kilku czasopism. Zespół zdobywał nagrody i był nominowany w wielu kategoriach przez takie magazyny jak „Aktivist”, „Gazeta Wyborcza”, „Elle”, „Pulp”, „Yach Film Fest” czy Fryderyki. Grupa została wybrany na szturmową kapelę promującą kompilację polskiej sceny muzycznej Play: Shortcut To Polish Music 2008, przygotowanej do promocji za granicą. Muzycy przyczynili się do powstania komiksu o D4D autorstwa J.Rebelki „Dick4Dick: Harem Zordaxa 2009”. W 2009 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Mystic.
W skład zespołu wchodzą obecnie : Michał Skrok – wokal, gitara, samplery (aka M.Bunio.S); Krystian Wołowski – wokal, klawisze, gitara basowa (aka Goodboy Khris); Jacek Frąś – perkusja, sampler; Tomek Ziętek – klawisze, wokal (aka Baron Baye). Od 2010 roku, wraz ze zmianą składu, zespół zmienił nazwę na D4D (wcześniej Dick4Dick) i skierował swoją twórczość w stronę elektroniki i klubowego, tanecznego grania. Występom muzyków towarzyszą wizualizacje. Zespół znany jest z wszechstronnej aktywności poza muzycznej – członkowie grupy tworzą grafiki, plakaty, okładki płyt, realizują nagrania, kręcą wideoklipy, współpracują z wieloma artystami z różnych dziedzin. Po trzech latach „Dicki” wracają na Niepokornych!
www.myspace.com/d4d

 

 

SoundQ


To muzyka w stylistyce pop komponowana na bazie syntezatorów analogowych i etnicznych sampli. Krakowski zespół tworzą: Kuba Kubica – wokal, Anna Nizio – klawisze, Tomek Rzewuski – gitara, Michał Jany – bas i Ziemo Rybarkiewicz – bębny. Dwa lata temu SoundQ wydał własnym sumptem debiutancki krążek „Semaphores, Dogs and Traces”. W minionym roku kapela nagrała EP „Cargo Planes”. To laureaci Festiwalu Gramy 2011, który odbywa się w Szczecinie. SoundQ zostało docenione przez jury, w którym zasiadali m.in. Piotr Stelmach i Piotr Banach. Ten zespół to nadzieja krakowskiej muzyki!
www.myspace.com/soundq

 

 

Setting The Woods On Fire


Będzie głośno! Setting The Woods On Fire to istniejące od 2006 roku post hardcore’owe power trio z Warszawy. W ich muzyce można znaleźć czystą energię, hałas i potężną dawkę emocji. Dwa lata temu nagrali debiutancki album zatytułowany po prostu „Setting The Woods On Fire”. W czerwcu grupa wydała EP „Ruins”. Nagrania wyszły pod szyldem Engineer Records, niezależnej amerykańsko-brytyjskiej wytwórni, która od kilkunastu lat skupia artystów związanych ze sceną alternatywną inspirowaną etosem punk rockowym i hard corem. O EP, podobnie jak o debiucie, ciepło pisały polskie portale i prasa. Grali na dużych scenach na Openerze i w Jarocinie – pora na występ na Niepokornych!
www.myspace.com/settingthewoodsonfire

 

 

Szymon Piórek (malarstwo)


Malować zaczął z chwilą, gdy doznał kontuzji kolana. – Leżąc w łóżku przed i po operacji doszedłem do wniosku, że to idealny moment, aby zrobić coś kreatywnego. Duży wpływ na moją decyzję miał film „Incognito”, w którym fałszerz Harry Donovan miał namalować obraz techniką Rembrandta tak, by krytycy sądzili, że to oryginał. To piękna opowieść o oszuście, którego obraz zawisł w Museo Nacional del Prado. To był początek 2009 roku. Wtedy pierwszy raz zmierzyłem się z płótnem – wspomina Szymon.
Przed rokiem młody artysta miał debiutancką wystawę w Kawiarni Baszta w Ostrzeszowie. W międzyczasie zdał maturę i ukończył liceum. Później przyszedł czas na kolejną wystawę i udział w programie „Mam Talent”. – Dzięki Tobie zawitała w programie prawdziwa sztuka – komplementowała 19-latka Agnieszka Chylińska. – Jesteś niezwykle interesujący – wtórowała reszta jury. W Żaczku obejrzymy kilkanaście obrazów Szymona.
Próbka jego możliwości: www.youtube.com/watch?v=lVz3rYJ3jxY

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Organizatorzy mówią: – Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata – mówią organizatorzy. W ramach cyklu, który rozpoczął się w październiku 2007 roku, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Pati Yang, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentem imprezy jest Ola Kuczara reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

 

 

Kolejne edycje Niepokornych:

10 marca – Igora Boxx i inni
14 kwietnia – L.Stadt, Low-Cut i inni

www.borowkamusic.pl
www.klubzaczek.pl
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło