Muzyka

Mesajah ujawnia okładkę nowej płyty

Znamy już wygląd okładki kolejnej płyty Mesajah zatytułowanej „Jestem Stąd”! Premiera przewidziana jest na 15 lutego 2012 roku. Będzie to drugi solowy krążek Mesajah, na co dzień jednego z frontmanów grupy Natural Dread Killaz.

Zdjęcia na okładkę nowej płyty Mesajah zostały wykonane we wrocławskich dzielnicach Biskupin i Sępolno – są to rodzinne strony artysty, z którymi się utożsamia i wiąże swoje najpiękniejsze wspomnienia. Tytuł „Jestem Stąd” podkreśla pochodzenie Mesajah i jego przywiązanie do wrocławskiej „Wielkiej Wyspy”. W tekstach nowych utworów artysta opowiada o swoich przeżyciach i refleksjach z ostatnich kilku lat. Jak sam mówi, płyta jest dojrzalsza od poprzedniej, bo on sam jest dojrzalszy i bogatszy o nowe doświadczenia. Zarówno tytuł krążka, jak i jednego z utworów, nawiązuje do problemu dyskryminacji ludzi o innym pochodzeniu, której Mesajah niejednokrotnie doświadczył. Z tego powodu kawałek „Jestem Stąd” nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od koloru skóry czy poglądów.

 

Do współpracy nad nowym albumem Mesajah zaprosił wielu gości: Kamila Bednarka, paXona, Yanaza, Dogasa, Zgasa oraz MiloMailo. Płyta w całości została zrealizowana przez paXona, natomiast za riddimy odpowiedzialni są austriacki zespół House of Riddim, Dreadsquad, GPD Bardacha z Studio oraz Riddim Bandits. Mesajah przez ostatnie lata poza reggae miał kontakt także ze sceną hip-hopową, czego efektem jest utwór nagrany wspólnie z Dogasem z Wice Wersy pt. „Jestem każdym”. Na płycie znajdziemy również kawałki przekazujące dużą dawkę pozytywnej energii jak „Do przodu (Jak Messi)” czy powstały we współpracy z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”. Większość nagrań utrzymanych jest w stylistyce modern roots, ale pojawia się też utwór z elementami drum’n’bass oraz jungle.

 

„Jestem Stąd” to płyta, która powstawała przez ostatnie trzy lata i jest mieszanką różnych stylów muzycznych, zarówno krytyczną, jak i optymistyczną odpowiedzią autora na otaczający świat oraz jego własnym społecznym komentarzem. Wydawcą płyty jest Lion Stage Management. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca