Muzyka

Turbulence i Black Prophet we Wrocławiu

Już 1 lutego 2012 roku odbędzie się drugi koncert z cyklu WrocLove Reggae Station. We wrocławskim klubie Alibi zagrają aż dwie gwiazdy światowej sceny reggae: Turbulence i Black Prophet. Będzie to ich jedyny koncert w Polsce i pierwszy w ramach wspólnej europejskiej trasy koncertowej.

Prawie pół roku organizatorzy cyklu koncertowego WrocLove Reggae Station kazali czekać miłośnikom reggae na kolejne spotkanie z mistrzami tego gatunku. Ale było warto, ponieważ już za dwa tygodnie zobaczymy na scenie aż dwóch wyjątkowych wykonawców! Turbulence to, pochodzący z Jamajki, jeden z najciekawszych wokalistów dancehallowych, który charakterystycznie wplata w swoją muzykę brzmienia R&B i hip-hop. Natomiast Black Prophet to utalentowany artysta z Ghany, którego unikalne kompozycje łączą harmonie reggae z afrykańskimi korzeniami, tworząc unikatową mieszankę stylów.

 

Styl śpiewania Turbulence często porównuje się z Sizzlą. Jego siła leży w bogactwie oraz dynamice głosu jaki posiada, dzięki czemu bywa nazywany najbardziej dynamicznym głosem w reggae. Stworzył unikalny styl śpiewu łączący umiejętności wokalisty i nawijacza. Talent Turbulence został odkryty przez założyciela i twarz Xterminator Records – Philipa „Fatis” Burrell’a. Turbulence pracował już z najlepszymi, zarówno na scenie jak i w studio nagraniowym: m.in. z Sly & Robbie, Sizzla, Luciano, Prince Malachi czy LMS. Na jego koncie znajduje się ponad 20 albumów studyjnych i niezliczona ilość singli, które podbiły zarówno jamajskie, jak i europejskie listy przebojów. Jego utwory „Universal Struggle”, „Notorious” czy „Living in Sufferation” na stałe weszły już do kanonu dancehallu.

 

Natomiast Kennet Wilberforce Zonto Bossman znany jako Black Prophet rozpoczął swoją przygodę z roots reggae, gdy dorastał na ulicach Accry w Ghanie. Inspirowany rewolucyjnymi tekstami tamtejszych pionierów reggae wybrał muzykę jako środek przekazu w konfrontowaniu biedy i niesprawiedliwości. Szybko stał się zarówno producentem, autorem tekstów i muzyki. W 2007 roku jego utwór „Doubting Me” uznano za najlepszy kawałek reggae w Ghanie. Rok później był headlinerem Oland Roots Festival w Szwecji, gdzie promował swój drugi album „Legal Stranger”. W 2010 roku nawiązał współpracę z legendarnym saksofonistą Dean’em Fraser’em, który wyprodukował jeden z jego singli „Good Feeling”. Black Prophet nieprzerwanie koncertuje przemierzając świat i dzieląc jedną scenę z największymi artystami reggae jak m.in.: Rita Marley, Don Carlos, Yellowman, Steel Pulse, Alpha Blondy czy właśnie z Turbulence.


WrocLove Reggae Station – vol. 2
Turbulence & Black Prophet
01.02.2011 – Klub Alibi, Wrocław


Linki
Turbulence – Notorious: http://www.youtube.com/watch?v=sH45WS6gMA4
Turbulence – 4000 Years: http://www.youtube.com/watch?v=mdwFG4Cgw_0
Black Prophet – Masses: http://www.youtube.com/watch?v=QFuoBvnlLA8


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 listopada 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca