Muzyka

Trasa zespołu Paula i Karol

Pierwszy rezultat polsko-ukraińskich muzycznych spotkań

Po zaprezentowaniu się ukraińskiej publiczności w czasie pierwszej edycji UA/PL Alternative Music Meetings w Kijowie we wrześniu 2011, zespół Paula i Karol, wyrusza w trasę koncertową u naszych wschodnich sąsiadów.

Ukraińcy docenili spontaniczność, radość ze wspólnego muzykowania oraz kunszt polskich artystów i przy najbliższej nadarzającej okazji zaprosili ich do siebie. Teraz ich piosenki mają szansę stać się przebojami także na Ukrainie. Jest to tym ważniejsze, że właśnie w tych dniach wrocławski klub Firlej przystępuje do przygotowań kolejnej edycji spotkań.

Ten istniejący od 2009 roku, folk-rockowy duet, już na samym początku swojej kariery, okrzyknięty został objawieniem na scenie muzyki niezależnej. Słuchaczy urzekła prostota kompozycji oraz twórcza radość, wybrzmiewająca z każdej sekundy ich akustycznych utworów. Na fali swojej popularności, zespół zagościł na wielu zagranicznych scenach: m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, a nawet Islandii.

Dzięki współpracy z agencją koncertową ArtPole, partnerem festiwalu UA/PL Alternative Music Meetings, muzycy odwiedzą pięć ukraińskich miast:

5/03 - Iwano-Frankowsk, Art-Cafe "Marmulyada"
6/03 - Czerniowce, Klub Public
7/03 - Tarnopol, Art-Cafe "Koza"
8/03 - Odessa, Klub Respublika
9/03 - Kijów, festiwal "Sofa"
 


przysłano: 25 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca