Asian Dub Foundation na Przystanku Woodstock

Brytyjski zespół Asian Dub Foundation będzie gościem tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Grupa, łącząca w swojej twórczości drum’n’bass, reggae, jungle i dub z tradycyjnymi hinduskimi brzmieniami, wystąpi 3 sierpnia na głównej scenie Przystanku. Zaprezentuje m.in. materiał z ostatniej płyty „A History Of Now” wydanej w 2011 roku.


Formacja Asian Dub Foundation została założona w 1993 roku w Londynie przez muzyków azjatyckiego pochodzenia. Od początku swojego istnienia tworzą oni wybuchową miksturę stylów, konwencji i gatunków. W utworach ich autorstwa można usłyszeć wpływy klasycznej, orientalnej muzyki Indii, dub i drum’n’bass, brzmienia reggae i ragga, hip-hop i rap. Nie brakuje w nich również soulu, rocka, elektroniki i techno.


W swoich tekstach zespół podejmuje przede wszystkim tematy społeczno-polityczne związane z rasizmem, emigracją, kryzysem gospodarczym, uzależnieniem od mediów i internetu czy konfliktami na tle religijnym. Cechą charakterystyczną utworów Asian Dub Foundation jest niezwykle dynamiczny wokal - zarówno śpiewany, jak i rapowany.


Zespół ma na swoim koncie kilkanaście albumów, ostatni „A History Of Now” wydany w ubiegłym roku. Od lat znani są ze swej bezkompromisowości, skrajnych poglądów i artystycznej agresji. Publiczność zgromadzona na Przystanku Woodstock z pewnością zarazi się aktywistyczną energią jaką emanuje Asian Dub Foundation. Zespół przyjedzie do Polski na zaproszenie oraz dzięki staraniom bookingowym agencji Lion Stage Management i fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło