Muzyka

Warszawski koncert Babu Król

Premierowy koncert warszawski Babu Król płyta „Sted” już jutro tj. 11.04.2012 w klubie KOSMOS KOSMOS, ul. Koszykowa 55, Warszawa. Godzina: 21:30, Bilet: 25 zł.

BABU KRÓL to zespół składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń. Na co dzień razem muzykujących w ramach zespołu POGODNO.
 

Bajzel to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowy teledysk.

 

Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu POGODNO. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.
Tym razem w duecie. Tym razem oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek migracji i poszukiwań. Budyń w niecodziennej odsłonie bo jako saxsofonista.


Artyści poprosili swojego długoletniego przyjaciela Andrzeja Wojtasika o tłumaczenie tekstów Edwarda Stachury i płyta ukaże się także w wersji anglojęzycznej - tylko w internecie. Dwa bonusowe anglojęzyczne kawałki znajdą się na płycie.

 

Budyń – Jacek Szymkiewicz - wokal, saksofon tenorowy
Bajzel- Piotr Piasecki - wokal, gitara barytonowa, efekty, gitara basowa, efekty, cuda i cudeńka.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 kwietnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca