Muzyka

Festiwal Art of Improvisation w czerwcu we Wrocławiu

 

Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu zaprasza w dniach 22-24 czerwca na Festiwal Art Of Improvisation – międzynarodowy, unikalny projekt poświęcony sztuce improwizowanej. W programie koncerty światowej klasy muzyków, warsztaty, przegląd młodej polskiej sceny improwizowanej oraz „aleatoryczny sparing”. Nie zabraknie także jam session i pokazów filmowych.

 

Art of Improvisation Festival jest wydarzeniem, któremu przyświeca myśl jednego z pionierów free jazzu Billa Dixona: „Jeżeli nie ma w muzyce rozwoju emocjonalnego, nie ma kreatywności, nic nas w niej nie porywa. Wydaje mi się, iż w obecnych czasach powinno być dobitnie powiedziane, że powielanie jest tylko powielaniem, a najlepsza nawet kopia pozostaje tylko kopią (...)". W festiwalu wezmą zatem udział niezwykli artyści, dla których sztuka jest wciąż żywą materią, a kreatywność, rozwój emocjonalny i indywidualność podstawą procesu twórczego. Pomysłodawcą AOI jest trębacz Dawid Frydryk, a impreza odbywa się w ramach Święta Wrocławia.

 

Na scenie CK Agora zagra m.in. William Parker Quartet, który zaprezentuje jazzowe improwizacje - będzie to jazz ekspresyjny, frywolny, ale i melodyjny. Do Wrocławia przyjedzie także fenomenalne, eksperymentalne i feministyczne żeńskie trio Les Diaboliques oraz zespół będący zderzeniem siły doświadczenia i młodzieńczego entuzjazmu, w skład którego wchodzi legendarny Sven-Åke Johansson, Joel Grip oraz Sten Sandell.

W ramach Art of Improvisation Festival odbędzie się też przegląd artystów improwizujących – KREACJE. Jego uczestnicy będą mieli dodatkową możliwość wzięcia udziału w RINGu, czyli „aleatorycznym sparingu”, który zakłada w sobie element przypadku – rzuty kością, które wyznaczą ostateczną formę występu. Do momentu losowania artyści nie wiedzą z kim wystąpią i w jakim składzie, a wszystko to odbywa się z udziałem publiczności.

 

Organizator imprezy zadbał również o edukacyjny jej charakter, bowiem przygotowuje dwa mistrzowskie warsztaty muzyczne. Jeden poprowadzi William Parker – światowej sławy kontrabasista, drugi natomiast wokalistka Maggie Nicols.

Bliższe informacje o programie: www.ckagora.plwww.artofimprovisation.eu


przysłano: 5 czerwca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca