Muzyka

Oniryczna podróż z The Saintbox na T-Mobile Nowe Horyzonty!

 

Już dziś, 22 lipca o godz. 22:00, na muzycznej scenie T-Mobile Nowe Horyzonty wystąpi The Saintbox w składzie Gaba Kulka, Olo Walicki i Maciek Szupica. Artyści zabiorą publiczność w niezbadane tereny, pełne nowych ścieżek kontemplacji i muzycznych poszukiwań. Będzie to teatr, film i koncert w jednym. Od północy z kolei Vitek Jansky zapewni najlepszą muzykę taneczną. Jutro natomiast w Arsenale zobaczymy utalentowaną norweską multiinstrumentalistę – Hanne Hukkelberg.

 

Trzy wybitne muzyczne osobowości, trzy różne drogi, trzy odmienne dziedziny, trzy żywioły. The Saintbox tworzą: utalentowana, oryginalna wokalistka i multiinstrumentalistka Gaba Kulka, jazzowy kompozytor i kontrabasista Olo Walicki, jeden z filarów yassowego nurtu w polskiej muzyce i multimedialny artysta Maciej Szupica, związany z takimi formacjami jak D4D czy Gypsy Pill. Płyta zespołu to muzyka pełna głębi, niepokoju, zmiennych emocji i zaskakujących kulminacji – czasami mroczna, momentami wręcz żartobliwa, pełna odniesień do jazzu lat 70-tych, folku, rocka i dream popu. Całość brzmi jak soundtrack do onirycznego, pełnego surrealizmu filmu – to fikcyjna ścieżka dźwiękowa do obrazu, którego poszczególne sceny i sekwencje pojawiają się same w głowie słuchacza wraz z jego odbiorem. Utwory zaśpiewane przez Gabę Kulkę w kilku językach – po angielsku, francusku, niemiecku i w łacinie – intrygują swoją tajemniczością, i wielowymiarowością, tworząc z tej płyty swoistą dźwiękową mini-wieżę Babel. Dźwięk i obraz, światło i muzyka, skupienie i atmosfera. To wszystko razem sprawia, że koncerty The Saintbox to nie tylko przeżycie audiowizualne – to także zainspirowana przez tych nietuzinkowych artystów podróż w głąb siebie – to konfrontacja z własnymi lękami, marzeniami i snami.

 

Po onirycznej podróży z The Saintbox muzyczną ucztę zapewni Vitek Jansky. Zaczynając od brytyjskiej sceny progressive, poprzez nieco cięższy francuski tech-house i niemieckie electro, gdzieś między tribal, a funky techno, sięgając czasem do deep house'u, po to żeby wskoczyć na dźwięki minimal, Vitek wypracował styl grania, w którym teraz czuje się najlepiej.  Jest to mieszanka sięgająca daleko poza sztywnie określony gatunek. W przeciągu ostatnich lat grywał u boku takich artystów jak m.in. Swayzak, Vincenzo, Heathrob, Noze, Apparat, Jeff Samuel, Lawrence czy Olivier Hecke.

 

W poniedziałek, 23 lipca,  w Klubie Festiwalowym zagra Hanne Hukkelberg – niezwykle utalentowana norweska multiinstrumentalistka.  Na scenie Arsenału zobaczymy równieżCocoRosie i performance Peaches - jednej z największych prowokatorek i skandalistek w całej historii światowej popkultury. Zagrają też Senser – prekursorzy nu-metalowej rewolucji. Wśród polskich artystów pojawi się duet Ballady i Romanse z Igorem Boxxem oraz Daniel Bloom i goście, a także pozostali laureaci konkursu Zrób głośniej!: Orange The Juice i Bubble Chamber.

 

Bilety na koncerty do kupienia na www.nowehoryzonty.plwww.ticketpro.pl, w Centrum Festiwalowym w Teatrze Lalek (Pl. Teatralny 4) oraz przed koncertami w Klubie Festiwalowym w Arsenale (Cieszyńskiego 9). Informacje o scenie muzycznej na www.nowehoryzonty.pl orazwww.facebook.com/NoweHoryzontyArsenal

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca