Muzyka

Peaches i CocoRosie na finał T-Mobile Nowe Horyzonty!

 

Wrocław szykuje się na wielki finał nowohoryzontowego grania w Arsenale – Klubie Festiwalowym T-Mobile Nowe Horyzonty. Ostatnie dni sceny muzycznej festiwalu upłyną pod znakiem najbardziej oczekiwanych koncertów - 27 lipca zobaczymy performance Peaches DJ Extravaganza  w wykonaniu kanadyjskiej skandalistki Peaches oraz zespół Bubble Chamber, a w sobotę w Arsenale wystąpią siostry CocoRosie. Z kolei w niedzielę najlepszą muzykę taneczną zapewni Romek Rege wraz z Kubą Słomą na basie kosmicznym. DJ Night zamknie Klub Festiwalowy 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale.

 

Muzyka Peaches trafnie określana jest mianem sekstroniki, a jej teksty nie stronią od kontrowersyjnych tematów związanych z polityką i seksem. Tym razem artystka zaprezentuje we Wrocławiu elektryzujący performance DJ Extravaganza Show, podczas którego towarzyszyć jej będą neoburleskowe tancerki, które podkreślą prowokacyjny styl artystki.  Performance największej skandalistki we współczesnej popkulturze rozpocznie się 27 lipca o godz. 22:00.

Wcześniej na scenie zagra Bubble Chamber - zespół, który powstał w 2011 roku w Trójmieście. Kapela porusza się w obszarze muzyki elektronicznej, garściami czerpiąc z estetyki dubstepu i drum'n'bass, utwory rozpisując na żywe instrumenty. Miejscami transowi, skręcający w stronę dubu i breakbeatów, nie pozwalają słuchaczom na nudę. "Bańki" lawirują między gatunkami, nie pozostawiając nikogo obojętnym na ciężkie basowe wobble i perkusyjne improwizacje.

 

W sobotę na scenie muzycznej T-Mobile Nowe Horyzonty pojawią się natomiast siostry CocoRosie – objawienie freak-folku i nurtu New-Weird America. We Wrocławiu zaprezentują się z projektem „We Are On Fire", a na scenie towarzyszyć im będą Rajasthan Roots – grupa muzyków z Indii oraz beatboxer Tez.

 

Scena muzyczna T-Mobile Nowe Horyzonty to także codzienna muzyka taneczna w ramach cyklu DJ Night. Od piątku do niedzieli od północy grać będą kolejno: Teskko, Przaśnik oraz Romek Rege i Kuba Słoma na basie kosmicznym – ten tandem zakończy tegoroczną odsłonę sceny muzycznej T-Mobile Nowe Horyzonty.

 

Bilety na Peaches, Bubble Chamber oraz DJ Nights do kupienia na www.nowehoryzonty.pl,www.ticketpro.pl, w Centrum Festiwalowym w Teatrze Lalek (Pl. Teatralny 4) oraz przed koncertami w Klubie Festiwalowym w Arsenale (Cieszyńskiego 9). Informacje o scenie muzycznej na www.nowehoryzonty.pl oraz www.facebook.com/NoweHoryzontyArsenal


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca