Muzyka

Krawiecka Art Pasaż - od najbliższej niedzieli

 

Miłosnych pieśni japońskich, arii kastratów i muzyki rockowej w wykonaniu śląskich kameralistów będzie można posłuchać w Bytomiu podczas kolejnej edycji imprezy o nazwie Krawiecka Art Pasaż. Pierwszy koncert w najbliższą niedzielę.

 

Krawiecka to ulica, którą bytomianie przechodzą z Rynku na pobliskie targowisko. Tę trasę pokonują każdego dnia tysiące przechodniów. Latem, w weekendowe wieczory, ulica Krawiecka za sprawą projektu Krawiecka Art Pasaż zamienia się w miejsce koncertowe.

W poprzednich edycjach imprezy, w scenerii zachowanego do dziś w średniowiecznego układu urbanistycznego, publiczność wysłuchała już kompozycji bodaj wszystkich największych kompozytorów. Obok muzyki poważnej, rozbrzmiewały tam też dźwięki utworów kościelnej, np. w wykonaniu chórów prawosławnych czy standardów muzyki rozrywkowej.

 

Nie inaczej będzie w tym roku; także i tym razem repertuar klasyczny przeplatać się będzie z muzyką rozrywkową. Krawiecką Art Pasaż zainaugurują w niedzielę sopranistka Marzena Lubaszka, która z towarzyszeniem Marcina Świątkiewicza (klawesyn), zaśpiewa arie kastratów. 12 sierpnia standardy jazzowe zaprezentuje Marta Król, na instrumentach klawiszowych towarzyszyć jej będzie Tomasz Kałwak.

 

19 sierpnia Barbara Jastrząb i Agnieszka Ignaszewska będą śpiewać o miłości, wykonają m.in. uty japońskie. - Brzmi to nieco enigmatycznie, ale chodzi o pieśni miłosne, bardzo piękne - wyjaśniła Agnieszka Skowronek z Bytomskiego Centrum Kultury.

26 sierpnia "Tango inaczej" wykona Trio Appasionata, a na zakończenie, 2 września, czeka na melomanów "ba...Rockowy" koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów. - Na instrumentarium, na którym grywa się zwykle muzykę klasyczną zostaną odegrane przeboje muzyki rozrywkowej. Usłyszymy utwory grupy Queen, Erica Claptona, Czesława Niemena - podała rzeczniczka Centrum.

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 

(ac)

 


przysłano: 3 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca