Muzyka

PiotrkOFF Art Festival 2012

Już po raz czwarty w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się święto muzyki alternatywnej – PiotrkOFF Art Festival. Tym razem w dniach 7-8 września. Będzie różnorodnie, będzie międzynarodowo, będzie jazz, rock, shoegaze, psychodela i folk! I wszystko za darmo!

 

Festiwal wpisał się już na stałe w kulturalną mapę Piotrkowa. Odbywa się od 2009 roku. Na imprezie grały zespoły zagraniczne, ale też polskie, które występowały na największych festiwalach – krajowych i zagranicznych. PiotrkOFF odwiedzili m.in. Muchy, Cool Kids Of Death, 3moonboys, Please The Trees (Czechy), The Washing Machine, Don't Ask Smingus (USA/GBR/PL), Romek Puchowski, Bajzel, L.Stadt, SelFbrush (Czechy), Pustki, Twilite, Peter J. Birch, Setting The Woods On Fire, Keira Is You, Iowa Super Soccer, Budyń czy Halla Nordfjörd (Islandia).

 

W tym roku na festiwalu ponownie zagrają ciekawi przedstawiciele sceny alternatywnej. Będzie międzynarodowo i różnorodnie. Nie zabraknie folku, rocka, elektroniki, muzyki eksperymentalnej czy jazzu. Koncerty odbędą się na terenie starego miasta – na rynku, w Ośrodku Działań Artystycznych oraz w dwóch kościołach. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!

 

PiotrkOFF Art Festival organizuje Loża Kulturalna Stare Miasto i agencja Borówka Music. Strona internetowa festiwalu: www.piotrkoff.pl.

 

Program PiotrkOFF Art Festival 2012

 

PIĄTEK, 7. 09. 2012

19.00 – 19.15

Otwarcie festiwalu

Kościół Ewangelicko-Augsburski

 

19.15 – 20.00

Park Maszynowy

Kościół Ewangelicko-Augsburski

 

20.15 – 20.45

Mateusz Bednarz

ODA

 

21.15 – 22.00

DagaDana

Kościół Akademicki Panien Dominikanek

 

SOBOTA, 8. 09. 2012

18.00 – 18.40

Disparates

Rynek Trybunalski – namiot

 

19.00 – 19.45

BiFF

Vojak Svejk

 

20.00 – 20.30

Animacje – grupa Kapok

ODA

 

20.45 – 21.40

Miąższ

Skyy Pub

 

22.00 – 22.45

Jelly Belly (Słowacja)

Rynek Trybunalski – namiot

 

23.00 – 23.45

Low-Fi (Włochy)

Rynek Trybunalski – namiot

 

 

 

 

 

przez cały czas trwania PiotrkOFF

Wystawa Komiksu „Wokół Conturu”

ODA - Dąbrowskiego

 

 

INFORMACJA O ARTYSTACH

 

Park Maszynowy

Ten projekt tworzony jest przez wybitne trio, które dobrze jest znane na polskiej scenie muzycznej: Włodzimierz Kiniorski (saksofony, flet indyjski, bębny afrykańskie, instrumenty perkusyjne, wokal), Tadeusz Sudnik (syntezatory cyfrowe i analogowe) i Jacek Wudarczyk (instalacja dźwiękowo-wizualna). Panowie zaprezentują różnorodną brzmieniowo, kolorową elektro-akustyczną, jazzową muzykę improwizowaną. Trio będzie miksować na żywo dźwięki instrumentów z dźwiękami natury – śpiewem ptaków, niezwykłymi, „kosmicznymi” dźwiękami elektronicznymi i zaskakującymi efektami przestrzennymi. To brzmienia transowe, break beatowe, ambientowe. Ciekawe i nieokiełznane

 

Mateusz Bednarz

Absolwent krakowskich szkół i uczelni artystycznych eksperymentuje z tworzeniem form audiowizualnych, łączących muzykę elektroakustyczną z obrazem wideo. Odnosi się do sztuki z kręgu Visual Music oraz Abolute Films. Interesuje się współczesną muzyką elektroniczną, zjawiskiem trance’u. Swoje utwory tworzy w oparciu o abstrakcyjne środki wyrazu, sekwencje rytmu i generowane oraz przetwarzane dźwięki, składające się na długo rozwijające się motywy i nieraz trudne dla ucha brzmienia.

www.soundcloud.com/mateuszbednarz

 

DagaDana

Ostatnie miesiące należą do nich! Znany do niedawna tylko w niszowych kręgach zespół zdobył Fryderyka, objechał całą Polskę z koncertami, a później ruszył na podbój świata! Polsko-ukraińskie trio DagaDana koncertowało ostatnio po całej Europie, ale też w Azji. Odwiedzili m.in. Francję, Singapur, Malezję czy Węgry. Ich kolejne zagraniczne tourne już za chwilę (zagrają m.in. w Chinach). W międzyczasie dostali nominację do kolejnego Fryderyka! W dorobku mają dwie płyty. W muzyce przeplatają jazz, folk i elektronikę. Grali na dziesiątkach festiwali, m.in. na Openerze i Przystanku Woodstock.

www.dagadana.pl

 

Miąższ

Ten wieśniaczy zespół działa od czterech lat w Lublinie. Zagrali już około setki koncertów, m.in. na festiwalach FAMA czy Opener. Miąższ jedzie wiochą, ale w najbardziej przewrotny z możliwych sposobów. Przede wszystkim bazuje na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka czy… piła. Muzyka Miąższu jest pełnia energii, emocji i spontaniczności na scenie. Na ich świetnej debiutanckiej płycie jako goście wystąpili m.in. Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń i Bielas.

www.myspace.com/miazszmiazsz

 

BiFF

Grali na wszystkich ważnych polskich festiwalach – z OFF-em i Openerem na czele, są laureatami Fryderyków, mają w dorobku mnóstwo występów – na terenie całej Polski, ale i zagranicą. Na czele grupy stoją charyzmatyczni Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann. Trudno zaszufladkować muzykę BiFF, ale na pewno jest w niej moc i oryginalność. Mają styl, wdzięk i mnóstwo energii. Wymieszajcie punk, rock z anielskim wokalem – dostaniecie namiastkę tego, czym jest BiFF. Aby zrozumieć, o chodzi, trzeba ich sprawdzić podczas koncertu!

www.myspace.com/brachaczekifochmann

 

Low-Fi

Ich muzyka jest wynikiem inspiracji bliźniaków Alexa i Adraino takimi kapelami jak dEUS, Sonic Youth, Motorpsycho czy Soulwax. Działają nieprzerwanie już od ośmiu lat. Jako priorytet i główny sposób na dotarcie do publiczności obrali koncertowanie. Przez minione lata grali w małych klubach, na placach, przed uniwersytetami, brali udział w konkursach, otwierali koncerty m.in. Linea 77, Meganoidi czy Super Elastic Bubble Plastic. Po raz pierwszy na PiotrkOFF gościmy kapelę z Włoch. Promować będą swój nowy album „What We Are In Secret”.

www.lowfi.it

 

Jelly Belly

To mieszanka indie rocka z psychodelą i shoegaze. Kapela pochodzi z Koszyc. W dorobku mają dwa wydawnictwa oraz setkę koncertów na terenie Czech i Słowacji, m.in. na tegorocznej edycji festiwalu Pohoda. W Polsce wystąpią po raz pierwszy – na PiotrkOFF Art Festival.

www.jlybly.tumblr.com

 

Disparates

To grupa toruńskich muzyków poruszających się w stylistyce piosenki kabaretowej, folku i poezji śpiewanej. Największym ich atutem są autorskie, surrealistyczne teksty. Grają poważnie, ale też z dużym jajem. Mainstream'owo i zarazem artystycznie. Jest tu zarówno miejsce na punkrockowy pazur, reggae'ową pulsację czy etniczne skoki w bok. Oznacza to powrót do autentycznego grania muzyki, gdzie każdy instrumentalista doskonale nad swym narzędziem panuje. Po to, aby stworzyć logicznie brzmiącą całość. Po co nam takie muzyczne szaleństwa? Dosadną pointą jest deklaracja samego Ruuda Kulika, lidera kapeli oraz autora słów: „...ambicją mą nie spektakl, lecz zabawa piórem w sercu mego piekła ...”. Takiej, trochę zwariowanej i nieokiełznanej marynaty można się po nich spodziewać.

www.disparates.pl

 

Wystawa Komiksu „Wokół Conturu”

Artyści, których prace będzie można podziwiać podczas PiotrkOFF to: Jacek Frąś, Tomasz Piorunowski, Krzysztof Ostrowski, Tomasz Tomaszewski i Adrian Madej. Kuratorem wystawy jest Wojciech Łowicki. Wystawę można oglądać przez cały czas trwania festiwalu w ośrodku ODA.

 

Animacje grupy filmowej Kapok

Grupa młodych filmowców z Bełchatowa specjalizuje się w tworzeniu animacji stop motion. Mają na koncie kilka filmów. Jednym z nich jest „Pipeta”, obraz, który był laureatem kilku nagród na polskich festiwalach offowych, prezentowany był na FPFF w Gdyni. Na PiotrkOFF zobaczymy właśnie ten film, ale też inne dzieła Kapoka.

www.kapok.art.pl

 

Miejsca Festiwalu:

Rynek Trybunalski

Kościół Ewangelicko-Augsburski /ul. Rwańska 6/

Ośrodek Działań Artystycznych /ul. Dąbrowskiego 5/

Kościół Akademicki Panien Dominikanek /ul. Rycerska 3, wejście od Pl. Kościuszki/

Skyy Pub /ul. Rycerska 8/

Vojak Svejk /ul. Szewska 2/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca