Muzyka

Sophiscapes - szansa dla młodych zespołów

 

SOPHISCAPES ~ muzyka | plastyka | słowo
 
 
20-21.10.2012  KRAKÓW, Klub Studio
 
Bilety w sprzedaży od 1.08.2012 na WWW.ROCKSERWIS.PL , w punktach i na stronieTICKETPRO.PL oraz EVENTIM.PL, a także w KLUBIE STUDIO
 
 
 
SOPHISCAPES 2012
 
Eliminacje:
 
15 lipca - 15 września 2012 - zgłoszenia zespołów  [właśnie zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń]
22 września - 15 października 2012 - głosowanie internetowe
 
Koncerty finałowe - Klub Studio, Kraków, ul. Budryka 4:
 
20 października 2012
17.00
Koncerty czwórki Finalistów
21.00
Koncert gwiazdy wieczoru: QUIDAM
 
21 października 2012
19.00
Koncert laureata Festiwalu
21.00
Koncert gwiazdy wieczoru: THE FLOWER KINGS
 
 
 

"SOPHISCAPES - muzyka ▪ plastyka ▪słowo" to nowa inicjatywa Fundacji "ACADEMICA" i Wydawnictwa ROCK-SERWIS, która - mamy nadzieję - spotka się z żywym odzewem zainteresowanych i na stałe wpisze się do kalendarza imprez kulturalnych Krakowa.

 

Pierwsza edycja "Sophiscapes" zaplanowana jest w dniach 20/21.10.2012, kolejne odbywać się będą rokrocznie pod koniec października.

 

W ciągu kilku ubiegłych lat bardzo często odbieraliśmy sygnały (w formie maili czy też bezpośrednich rozmów) od debiutujących muzyków, którzy zdecydowali się tworzyć niebanalne, wyrafinowane, niekomercyjne czy wręcz niszowe dźwięki, o niemożności zaprezentowania szerszemu ogółowi swojej, często niezwykle inspirującej i dostarczającej wyjątkowych wrażeń twórczości.

 

Rozgłośnie radiowe (nawet te państwowe, opłacane częściowo z abonamentu, zobowiązane niejako do działalności misyjnej) w pogoni za tzw. słuchalnością i korzystnymi wynikami ekonomicznymi, często rezygnują z prezentacji w paśmie dziennym i wieczornym czegoś co uważają za mało przebojowe, bądź trudne w odbiorze.

 

Pragnąc choć w nieznacznym stopniu pomóc takim artystom, spróbujemy "pokazać" ich podczas koncertów w krakowskim Klubie Studio, który od dawna dba o najwyższy poziom artystyczny prezentowanej "na żywo" muzyki.

 

Sophiscapes to w założeniu nie tylko dźwięki. Pragniemy by prezentacjom dokonań młodych wokalistów i instrumentalistów, towarzyszyła galeria prac plastyków i fotografów, prac inspirowanych muzyką, bądź konkretnymi płytami.

 

Mamy nadzieję, że z roku na rok festiwal Sophiscapes będzie się rozwijać i wzbogacać swoją formułę o nowe pomysły i przedsięwzięcia.

 

Sophiscapes będzie miał formułę konkursu, którego celem (w każdym roku) będzie wyłonienie (przez profesjonalne jury) najciekawszych w danym roku wykonawców i umożliwienie im prezentacji "na żywo" w trakcie pierwszego dnia festiwalu. Solista bądź zespół, który zdobędzie największe uznanie jury, zagra ponownie w drugim dniu jako support dla zaproszonej gwiazdy wieczoru.

 

Wierzymy, że w konkursowe szranki stawać będą bardzo licznie wykonawcy niekoniecznie zbieżni stylistycznie, jednak trafiający swoją twórczością do wrażliwych słuchaczy o otwartych umysłach.

 
 
 
więcej informacji na www.sophiscapes.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca