Dziesięciolecie wytwórni Project: Mooncircle na AVANT ART FESTIVAL!

 

Już 6 października podczas AVANT ART FESTIVAL dekadę istnienia świętować będzie prestiżowa niemiecka wytwórnia – Project: Mooncircle. Na obchody dziesięciolecia do Wrocławia przyjadą wielkie gwiazdy: Robot Koch, Rain Dog, Long Arm i Gordon – założyciel wytwórni. Usłyszymy nowoczesny hip hop, niebanalny dubstep, nowatorskie techno czy eksperymentalna dance music.

 

Jest mnóstwo wytwórni specjalizujących się w wydawaniu muzyki, którą zwykło się szufladkować jako „nowe brzmienia”, ale niewiele z nich w ciągu zaledwie dziesięciu lat swojego istnienia dorobiło się takiego prestiżu i uznania, jak berliński label Project: Mooncircle. Project: Mooncircle to jedna idea – ale za to wielość gatunków i różnorodność ich realizacji. Znajdzie się tu wszystko, co fascynuje i porywa do tańca zwolenników najnowszych trendów inteligentnej muzyki tanecznej: nowoczesny hip hop, niebanalny dubstep, nowatorskie techno czy eksperymentalna dance music. Wystarczy wymienić zaledwie kilku z wykonawców, którzy wydają w niej swoje płyty, a jest pewnym, że te nazwy wywołają entuzjazm wśród fanów nowych brzmień – Mr Cooper, 40 Winks, CYNE, Jahbitat, John Robinson, MF Doom, Lambent, Lewis Parker, Non of Shadowhuntaz, Graciela Maria, Strand, Robot Koch, Pavel Dovgal, Ta-Ku, Mika Gao, Onra, Obba Supa, fLako, Sina., 1000 Names, DZA, Krts, Long Arm czy Glen Porter.I właśnie podczas specjalnego, jubileuszowego showcase'u na Avant Art Festival ta wpływowa niemiecka wytwórnia będzie świętowała swoją pierwszą dekadę działalności. Na festiwalowej scenie z tej okazji będzie można zobaczyć i usłyszeć najważniejszych artystów z Project: Mooncircle – jednego wieczoru wystąpią koło siebie Robot Koch, Rain Dog, Long Arm i sam założyciel wytwórni, Gordon. Muzyka elektroniczna spotka się z organiczną, doskonałe zrealizowane dźwięki poderwą do tańca, wielość estetyk zachwyci swoim bogactwem. Podsumowując – zapoznanie się z Project: Mooncircle, ze swoim bogactwem producentów i wokalistów, jest zawsze interesującym doświadczeniem dla tych, którzy w dźwiękach szukają czegoś niezwykłego, zdecydowanie wykraczającego poza banalną muzyczną sieczkę.

 

5. edycja AVANT ART FESTIVAL odbędzie się we Wrocławiu w dniach 2-7 października 2012 r. pod hasłem „Niemcy”. Tegoroczną odsłonę festiwalu reprezentować będą wybitni artyści z Niemiec, m.in. DAF, Bonaparte, Peter Brotzmann & Defibrillator, Knuckleduster i Moritz Von Oswald Trio. Po raz pierwszy na festiwalu odbędą się showcase’y dwóch wytwórni: Raster-Noton (m.in. Kangding Ray) oraz Project: Mooncircle. We współpracy z Helios Nowe Horyzonty ruszy także pierwsza edycja cyklu AVANT ART FILM, w trakcie którego zobaczymy niemieckie filmy o muzyce. AVANT ART 2012 to także performance’y, koprodukcje, spotkania z literaturą, warsztaty i debaty oraz  prezentacje festiwalu za granicą: w Kolonii i Berlinie. Info:www.avantart.pl oraz www.facebook.com/AvantArtFestival

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło