Muzyka

Nowy projekt i płyta Magdaleny Piwowarczyk

 

24.09.2012 katalog płytowy Luna Music wzbogacił się o wyjątkową pozycję: płytę „Kamienie” tarnowskiego zespołu Mano. Zawierać będzie 9 autorskich kompozycji plus jeden utwór z repertuaru Joni Mitchell (A Case Of You)

 

Magda Piwowarczyk dała się poznać polskiej publiczności jako wokalistka nieistniejącego już zespołu „Siedem”, z którym zwyciężyła opolskie „Debiuty” w 1999 roku oraz wydała dwie płyty: „Siedem” i „Pomarańcze”. Kapela dzięki łagodnemu i charakterystycznemu głosowi Magdy wstrząsnęła rynkiem pop-rockowym w Polsce pod koniec lat 90-tych. Po wygraniu "Debiutów" grupa zagrała wiele znakomicie przyjmowanych koncertów, a ich utwory dwukrotnie znalazły się wśród pięciu najczęściej granych piosenek w polskich rozgłośniach.
Ale Mano to zupełnie inna stylistyka…

 

Muzyka MANO powstała w 2006 roku. Jest to swobodna interpretacja różnych stylów, akustycznie pomyślane piosenki czerpiące także z "muzyki świata" oraz jazzu. Wyjątkowa całość muzycznego przekazu, czyli aranżacja i wykonanie – jest zasługą członków zespołu:

Magdalena Piwowarczyk - wokal, gitara
Maciek Salus – gitara
Bartek Rojek – perkusja
Jacek Bielecki – bas
Sylwester Malinowski – instrumenty perkusyjne

 

24. września swoją premierą ma debiutancka płyta Mano – „Kamienie”. Jej brzmienie oparte jest na szerokim wykorzystaniu instrumentów akustycznych. Subtelne kompozycje utkane są z przenikających się dźwięków dwóch gitar akustycznych i dopełnione oszczędnymi liniami basu, wiolonczeli i instrumentów perkusyjnych. Muzycy tworząc te bezpretensjonalne, proste i szczere utwory, korzystają czasem z ornamentyki jazzowej czy folkowej. „Kamienie” to bardzo dojrzała płyta, także w warstwie tekstowej. Liderka, kompozytorka większości materiału na płytę oraz autorka tekstów - Magdalena Piwowarczyk, tak o niej mówi:
"Chyba całe życie czekałam na te piosenki, na taki skład i rozwinięcie pomysłów, które chodziły za mną kilkanaście lat. I żeby czuć się tak jak teraz".

 


Informacje o płycie:
Zespół: Mano
Płyta: Kamienie
Wydawca: Luna Music
Data premiery: 24.09.2012
Gatunek: acoustic/jazz/folk/pop


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca