Muzyka

Pendragon

 

Wydane z kilkumiesięcznym poślizgiem DVD zespołu Pendragon udowadnia, że warto było cierpliwie czekać. Pojawiające się stopniowo recenzje wydawnictwa„Out Of Order Comes Chaos” udowadniają, że zespół jest w doskonałej formie mimo obchodzonej niedawno 34. rocznicy istnienia!
 

Recenzent KinoPlay.pl tak podsumowuje to wydawnictwo: „Pendragon pokazał klasę i udowodnił, że rock progresywny można grać kreatywnie, z energią, na różnych poziomach wrażliwości, z sercem i duszą i że można słuchacza zauroczyć muzyką. Nie ma tu ani przez chwilę momentów słabych, dłużyzn, przerw czy załamań formy. Zespół gra jak po sznurku, płynnie i bez cienia fałszu. Barrett nie daje sobie ani na moment taryfy ulgowej. Promuje nie tylko ostatnią płytę ‘Passion’ uznaną za jedną z lepszych, jeśli nie najlepszą pozycję w dyskografii grupy, ale również najważniejsze kawałki z całego dorobku grupy. Koncert, tak jak styl zespołu, jest bardzo zróżnicowany: zdecydowany, dynamiczny, momentami prog-metalowy, ciężki i podniosły (‘Empathy’), liryczny, czasem pełen zadumy, kiedy indziej melodyjny, nośny, przebojowy (‘Freakshow’). Zdarza się, że doświadczamy uczucia déjà vu, wysłuchując starszego repertuaru. Słychać, że tamtego wieczora muzycy Pendragona zostali chyba natchnieni, bo grają bardzo wysoko ponad średnią obowiązkową. Słusznie uznali, że ten rejestrowany koncert jest sprawą priorytetową. Zdecydowanie obowiązkowa pozycja w kolekcji fana rocka ogólnie pojętego. Jedyna, którą z zapartym tchem można obejrzeć od początku do końca. Najlepszy moment koncertu to środkowa, czadowa część ‘Comatose’.”
 
Całość recenzji jest dostępna w TYM miejscu.
 
„Out Of Order Comes Chaos” to długo wyczekiwane wydawnictwo DVD jednego z najbardziej zasłużonych brytyjskich zespołów prog-rockowych – Pendragon. Materiał zawiera koncert zarejestrowany w katowickim Teatrze Śląskim w kwietniu 2011 roku podczas trasy promującej ich nowy album „Passion”. Oprócz utworów z tej właśnie płyty, Pendragon zaprezentował także nagrania, które nie pojawiały się na poprzednich płytach DVD. „Out Of Order Comes Chaos” zawiera także znakomite materiały dodatkowe: dokument „...Some of the Chaos” ukazujący życie zespołu w trasie, dokument „...Some of the Order” zawierający materiał nagrany za kulisami, w trakcie przygotowań do nagrań DVD, wywiad z Nickiem Barrettem i inne dodatki! Po raz pierwszy w historii zespołu materiał koncertowy zostanie wydany również w formacie Blu-Ray.
 
Brytyjski zespół Pendragon cztery lata temu obchodził 30-lecie swojego istnienia i ma na koncie ponad 1.000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i co najważniejsze rzeszę oddanych fanów. Dziewiąta studyjna płyta zatytułowana "Passion" ukazała się w 11 kwietnia 2011 roku. Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Areny czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce grupy przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon.
 
Pendragon
Out of Order Comes Chaos DVD/Blu-Ray
Wydawca: Metal Mind Productions
Data premiery: 10.09.2012
 
Lista utworów:
 
1. Passion
2. Back in the Spotlight
3. Ghosts
4. Not of this World
5. Comatose
6. If I Were the Wind
7. Freakshow
8. Empathy
9. This Green and Pleasant Land
10. Shane
11. Feeding Frenzy
12. Nostradamus
13. Last Man on Earth
14. Indigo
15. Prayer
16. Paintbox
 
Bonusy video:
Wywiad z Nickiem Barrettem 
„...Some of the Order”
„...Some of the Chaos”

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca