Muzyka

Gwiazdy muzyki niemieckiej na weekend we Wrocławiu!

Bonaparte. Raster-Noton. DAF. Robot Koch. Moritz Von Oswald Trio.

 

Zbliża się najważniejszy weekend piątej edycji AVANT ART FESTIVAL. Od piątku do niedzieli (5-7 października) we Wrocławiu wystąpią gwiazdy niemieckiej sceny muzycznej. Usłyszymy ekscentryczną formację Bonaparte, aż trzech artystów wytwórni Raster-Noton, w tym Kangding Ray. Po raz pierwszy w Polsce wystąpią DAF - dziadkowie techno i pionierzy electropunka. Na obchody 10-lecia wytwórni Project: Mooncircle do Wrocławia przyjadą m.in. Gordon i Robot Koch. Finał weekendu to koncert Moritz Von Oswald Trio - trzech możnowładców niemieckiej elektroniki, z doskonałym Vladislavem Delayem. Muzyczną ucztę dopełnią Denseland i FM Einheit.

 

Już 5 października będzie można skosztować najlepszych potraw z muzycznego menu 5. edycji AVANT ART FESTIVAL. W Eterze wystąpią bowiem Bonaparte oraz wybitni muzycy wytwórni Raster-Noton. Kangding Ray to artysta tworzący „abstrakcyjną muzykę basową”. To dźwięki pełne chłodnych prądów, melodii zakamuflowanych w rytmie i eleganckich bitów wycyzelowanych ze spartańskim rygorem. Z kolei Byetone to żywiołowy taniec i zaduma nad artyzmem, wpadająca w ucho melodyjność i surowość wykorzystanych środków, najnowsza technologia i sentymentalna wycieczka w przeszłość muzyki.  Frank Bretschneider – obok Olafa Bendera i Alva Noto to jeden z trzech ojców-założycieli wytwórni Raster-Noton. Jego muzyka opisywana jest jako abstrakcyjny analogowy puentylizm, kompozycje przyszłości, które powinny wypełniać futurystyczne poczekalnie i hale portów kosmicznych czy też jako nowatorskie, pełne organiczności techno.

 

Taneczną noc w piątek otworzy formacja Bonaparte – muzyczni szaleńcy z Berlina, którzy zagrają muzykę pełną melodyjności i tanecznych rytmów, opartą na tradycyjnych gatunkach w rodzaju bluesa czy folku, ale do granic możliwości nasyconą miejskimi stylistykami elektro, hip hopu i dubstepu.

 

W sobotę, 6 października, odbędzie się najbardziej wyczekiwany koncert festiwalu – w Imparcie wystąpi DAF – żywa legenda z Niemiec. To jedna z najważniejszych formacji lat 80. XX wieku, która swoją twórczością stanowiła podwaliny pod takie gatunki jak electro czy EBM. Później swoje 10-lecie świętować będzie wytwórniaProject: Mooncircle. W Puzzlach wystąpią Robot Koch, Rain Dog, Long Arm i Gordon – założyciel wytwórni.

 

Na finał weekendu z najlepszą muzyką niemiecką, 7 października, zagra Moritz Von Oswald Trio – supergrupa złożona z możnowładców niemieckiej elektroniki - Moritz Von Oswald zajął się opanowaniem instrumentów elektroakustycznych, Loderbauer korzysta z analogowych syntezatorów, a Vladislav Delay powraca do swoich początków i gra na perkusji. W sercu tej epickiej wyprawy tkwi marzenie o połączeniu w jedną współgrającą całość dorobku klasycznego berlińskiego techno z jazzem Milesa Davisa, krautrockowym szaleństwem geniuszy z Can i neoklasycyzmem Igora Strawińskiego. To przyswajalny lecz nie pozbawiony ambicji i oryginalności fusion jazz przefiltrowany przez historię dub techno. W niedzielę zagrają też Denselandporuszający się w strefie pomiędzy wolną improwizacją a post-punkiem oraz FM Einheit – wizjoner perkusjonaliów, który w Helios Nowe Horyzonty zakończy 1. AVANT ART FILM – przegląd niemieckich filmów o muzyce.

 

Więcej informacji na www.avantart.pl oraz www.facebook.com/AvantArtFestival

Bilety do kupienia na www.avantart.plwww.ticketpro.plwww.biletin.pl oraz w miejscach koncertów na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca