Muzyka

Wrocławski Sound już w ten weekend, a spotkanie z artystami we wtorek

 

Czwarta edycja nieoficjalnego święta wrocławskiej muzyki odbędzie się 26 i 27 października we wrocławskim Imparcie. Nie zabraknie koncertowych premier, specjalnych aranżacji i eksperymentalnych projektów scenicznych. Łącznie odbędzie się 12 koncertów! A na spotkanie z artystami tegorocznego przeglądu zapraszamy już jutro 23 października na godz. 18.00 do Empiku w DH Renoma we Wrocławiu.

Tradycyjnie program Wrocławskiego Soundu jest bardzo zróżnicowany i prezentuje najciekawsze muzyczne projekty ostatnich miesięcy autorstwa wrocławskich lub silnie związanych z Wrocławiem artystów i zespołów. W tym roku na scenach Impartu wystąpią: 7JK, Frühstück, João, LOV, L.U.C i Adam Bałdych w projekcie 20In2, Maanalainen, Marcel Arp Ensemble, Marcelina, Mikromusic akustycznie, Miloopa, The Jazz Statues i Zebra. Organizatorem przeglądu jest Biuro Festiwalowe Impart 2016 we współpracy z agencją Lion Stage Management.

Natomiast, swój udział na wtorkowym spotkaniu zapowiedzieli m.in. muzycy z zespołów: LOV, Fruhstuck, Zebra, Joao, Millopa, Marcel Arp Ensemble oraz L.U.C. W Empiku obecny będzie także dyrektor programowy przeglądu, Tomasz Lektarski, a spotkanie poprowadzi Jakub Żary. Zapraszamy - wstęp wolny!


ARTYŚCI 4. WROCŁAWSKIEGO SOUNDU:

20IN2 to nowy projekt artystyczny Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego, polegający na zetknięciu scenicznym rozmaitych osobowości, temperamentów oraz stylów i gatunków muzycznych. Artysta zaprosił do współpracy znakomitego skrzypka Adama Bałdycha, niezwykle obiecującego muzyka, laureata niemalże wszystkich polskich konkursów jazzowych, który będąc dwudziestolatkiem doczekał się już światowych recenzji. Rostkowski z Bałdychem za pomocą licznych urządzeń tworzyć będą na żywo rozbudowane autorskie tematy w klimacie muzyki filmowej, elektroniki i jazzu. Duet kreować będzie w ten sposób niemalże orkiestralne utwory za pomocą wyłącznie 2 instrumentów - tym razem głosu i skrzypiec.

7JK to nowy projekt muzyków brytyjskiej formacji SIEBEN i polskiego zespołu JOB KARMA. W ich twórczości zapętlone dźwięki skrzypiec i ciepłe wokale przenikają się z elektroniką balansującą na krawędzi industrialu i psychodelii. W maju 2012 roku ukazał się ich album zatytułowany „Anthems Flesh”, za którego kompozycje, nagrania i produkcję odpowiadają Maciek Frett, Matt Howden i Aureliusz Pisarzewski.

FRÜHSTÜCK ma na swoim koncie już 3 albumy długogrające, w tym ostatni pt. „Quiet” wydany w marcu tego roku, po dziewięciu latach fonograficznego milczenia.. Podczas Wrocławskiego Soundu zespół zaprezentuje głównie materiał z tej ostatniej płyty. Będą to mocne, rockowe kompozycje, ale i nieco bardziej melodyjne i spokojne brzmienia, z angielskim wokalem lidera grupy Martijna Krale na pierwszym planie.

JOÃO [czyt. Żuau], to zespół założony przez mieszkającego i tworzącego we Wrocławiu Portugalczyka - João de Sousa, który do pracy nad debiutanckim albumem zaprosił Wojtka Orszewskiego, gitarzystę i producenta muzycznego. Muzyka zespołu inspirowana jest amerykańskimi brzmieniami lat 70.80. i 90., akustycznym pop-rockiem, ale również mocnymi, elektronicznymi dźwiękami. To zarówno balladowy klimat i nastrój, jak i energia w czystej postaci.
LOV to czteroosobowa, rockowa, gitarowo-syntetyczna formacja. Obecnie jej muzycy pracują nad materiałem na kolejną płytę i jak sami mówią, w zestawieniu z materiałem z debiutanckiego albumu „Minus Szum” nowe utwory będą bardziej złożone, dojrzałe kompozycyjnie i poważniejsze w warstwie lirycznej. Podczas koncertu LOV w ramach Wrocławskiego Soundu będzie rockowo i energetycznie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zespół zapewnia, że znajdą się numery do poskakania, ale i przytulania.

MAANALAINEN to istniejący od końca lat osiemdziesiątych wrocławski zespół instrumentalny bez dorobku wydawniczego, zawsze undergroundowy, stroniący od komercji i rozgłosu. Maanalainen w języku fińskim znaczy: podziemny, podziemie. Zespół skupia 4 muzyków, dla których nie istnieją bariery stylistyczne, jeśli jednak konieczne jest określenie obszarów, w których się poruszają - są to jazzcore, progresiv, post-hardcore, a wszystko to suto okraszone brawurowymi aranżacjami.

MARCEL ARP ENSEMBLE to solowy projekt Marcela Arpa (Misses Modular, ex-Matplaneta). Artysta i zaproszeni goście zaprezentują dzikie, rozwichrzone kompozycje oparte najczęściej na rytmach drill`n`bass sąsiadujących z onirycznymi balladami okraszonymi skromnymi próbami wokalnymi lidera. Na tegorocznym Wrocławskim Soundzie formacja wystąpi po raz pierwszy w eksperymentalnych składzie na dwa zestawy perkusji, bas, wiolonczele i elektronikę!

MARCELINA to młoda wokalistka, tekściarka i kompozytorka. W marcu 2011 ukazała się jej debiutancka płyta pt. „Marcelina” zyskując znakomite recenzje. Producentem muzycznym płyty był zespół June z wytwórni Kayax, z którym artystka współpracuje na stałe i grywa koncerty. Wokalistka współtworzy także z wrocławskim zespołem Mikromusic - z Natalią Grosiak pisze teksty piosenek, a z Dawidem Korbaczyńskim muzykę. Marcelinie na scenie Wrocławskiego Soundu towarzyszyć będzie zespół June. Pierwszy raz pojawią się także utwory, które znajdą się na drugim albumie artystki.

MIKROMUSIC – wrocławska grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Jej twórczość wyróżnia się stylistyką nu-jazzową, muzycy sięgają do takich stylów jak jazz, trip hop, pop, rock, czasem też do muzyki ludowej, a niebanalna barwa głosu wokalistki Natalii Grosiak jest jej znakiem rozpoznawczym. Za płytę "Sova" z 2010 roku otrzymali nagrodę „WARTO” Gazety Wyborczej. Podczas Wrocławskiego Soundu zagrają specjalnie na tę okazje przygotowany akustyczny koncert.

MILOOPA porusza się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując przy tym całkowicie żywy skład. W listopadzie 2011 pojawił się ostatni album grupy OPTICA. Miloopa definitywnie odrzuca klasyczne bariery gatunków muzycznych jak elektronika, pop, rock, soul, dubstep, nu-jazz, tworząc wielowymiarową przestrzeń, której klimat zmienia się bardzo dynamicznie. Wszystkie albumy formacji ukazują się pod szyldem Gig Ant - wrocławskiej wytwórni, którą założył basista oraz współproducent Miloopy, Radek ‘Bond’ Bednarz..

THE JAZZ STATUES „Ucieczka ze Szklanej Kuli” na nowo interpretuje fuzję muzyki i multimediów. Projekt w eksperymentalny sposób łączy w sobie elementy klasycznej formy – koncertu do filmu z improwizacją w warstwie muzycznej i wizualnej. Film w reżyserii Jakuba Lecha to historia muzyków zamienionych w posągi przez złego Wezyra. Muzyka i kompozycje zespołu oscylują miedzy dwoma kontrastującymi ze sobą światami: rzeczywistym i abstrakcyjnym, jazzem głównego nurtu oraz muzyką improwizowaną wzbogaconą brzmieniami elektronicznymi.

ZEBRA eksperymentuje wokół gatunku muzycznego jakim jest dub. Członkowie zespołu tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami, takimi jak: kontrabas, flet poprzeczny, gitara basowa, djembe, melodica, puzon, saksofon, klawisz czy perkusja, określając swoją muzykę mianem "experimental dub". 13 października 2012 ukaże się ich nowa płyta „Electronic Heart”, której premiera koncertowa będzie miała miejsce podczas Wrocławskiego Soundu.


4. Wrocławski Sound
26-27..10.2012
Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław
www.wroclawskisound.pl


Bilety i karnety:
• bilet jednodniowy w przedsprzedaży - 30 zł,
• bilet jednodniowy w dniu koncertów - 40 zł,
• karnet dwudniowy w przedsprzedaży - 55 zł,
• karnet dwudniowy w dniu koncertów - 70 zł.
Rezerwacja: rezerwacje@impart.art.pl, tel.: 71 341 94 32.
Sprzedaż: Impart, salony Empik i Media Markt, sklep muzyczny De'Molika (ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław), wszystkie punkty sprzedaży sieci Eventim, na stronie www.Eventim.pl oraz stroniewww.Biletin.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca