Muzyka

Hip Hop Jam

 

HIP-HOP JAM!
Koncerty + Street Jam Session + Scena Soundrive + Taneczny Hip-Hop Jam!


24.11.2012 – Centrum Stoczni Gdańsk – start: godz. 18.00, wejście od 17.30

Wstęp:
35 zł do 31 października
45 zł do 23 listopada
50 zł w dniu koncertu

Przedsprzedaż:
www.ticketpro.pl
www.interticket.pl
Sieć sklepów EMPIK
Punkt Lotto, Manhattan (poziom – 1), Gdańsk
Sklep Muzyczny PULS, Gemini, Gdynia


ZAJAWKA FESTIWALU
Już 24 listopada w Centrum Stoczni Gdańskiej odbędzie się pierwszy festiwal hip –hopowy w Gdańsku od 10 lat. Aż trzy sceny, które połączy klimat i wspólna zajawka. To przestrzeń dla ludzi w różnym wieku, których wypadkową jest subkultura hip-hopowa. Na dużej scenie CSG uznane składy hip-hopowe oraz młode, świetnie zapowiadające się talenty, mianowicie: Łona & Webber, DonGURALesko, Medium, Kasta oraz Dwa Zera.
W kolejnym pomieszczeniu powstanie strefa chill, a w niej Street Jam Session w wykonaniu trójmiejskich prekursorów graffitti. Looney, Tuse, Riam i Pen to pseudonimy artystyczne, które mówią same za siebie. Dla nich właśnie powstaną ściany do malowania, a odbiorcy staną się świadkami powstawania ich nowych dzieł. Na jednej ze ścian będą mogli pozostawić ślad po sobie również sami uczestnicy. W przestrzeni tej za dekami staną: DJ Noz, Tuse i Pen. Spodziewać się możemy m.in.: oryginalnych sampli oldskulowych, światowych kawałków hip-hopowych.
Dodatkowym komponentem festiwalu będzie Scena Soundrive, na której wystąpi pięciu uznanych dj-ów: PZG, Wojak, Mad, Btr i Dia. Dj-e ci są związani z muzyką drum&bass, dub step oraz hip-hop. Towarzyszyć im będą MC's: Kriba, RDW, Metrowy oraz MC wyłoniony w konkursie organizowanym przez portal soundrive.pl (opis konkursu w dalszej części informacji).
Między scenami w roli prowadzącego lawirować będzie kilkukrotny mistrz polski w beatboxie ZGAS!

TANECZNY HIP-HOP JAM!
Nieodłącznym elementem kultury hip-hopowej jest taniec, zatem nie może go zabraknąć również u nas! O 17:30 rusza największy w Polsce Północnej Taneczny Hip-Hop Jam!, a w tym również bitwa taneczna!!!!
Pojedynki, wspólne jamowanie i oczywiście najlepsze hip-hopowe sety w wykonaniu DJ'a NOZ'a. Starcie najlepszych tancerzy Polski rozpocznie się 18.00 (eliminacje i od razu ćwierć finał).Scenę Taneczną Poprowadzi Kacper SMU.
Czterech tancerzy, którzy dojdą do finału będzie miało możliwość wykazać się na scenie głównej między koncertami gwiazd.
Nagrody to Mistrzowski Puchar Hip-Hop Jam!, snapbacki od Mitchell&Ness i starter, ciuchy od Southpole Polska, Rocawear Polska oraz dodatki od sponsorów.
W składzie sędziowskim zasiądą Batman DPS Kollektiv, Shin Tao Insain Kid oraz Deny ( Misiukolorowy ) Architekts Crew. Kapituła zaszczyci nas również pokazem tanecznym w rytm beatboxu Zgasa!
Wpisowe 15 zł (upoważnia uczestników do udziału w całej imprezie oraz koncertach).
Uczestnicy muszą mieć ukończone 16 lat oraz dokonać wpłaty wpisowego najpóźniej na 15 min przed rozpoczęciem eliminacji.
Ilość uczestników jest ograniczona do 50 osób. Obowiązuje jedna kategoria hip-hop all styles.
Zapisy oraz info można kierować na maila kacpersmu@gmail.com lub zapisać się osobiście w dzień imprezy w CSG (Centrum Stocznia Gdańsk).
Tak więc szykujcie się, planujcie termin 24 listopada i sprawdzajcie połączenia z Gdańskiem bo szykuje się największy Jam Hip-Hop'owy w Polsce Północnej
 

KONKURS DLA MC's
Jesteś Mc szlifującym swój warsztat w brzmieniach D'n'B czy Dub Step?
Chcesz wystąpić na dużej imprezie wraz z czołówką polskich Mc's?
Nic prostszego – SOUNDRIVE oraz SMILE REPREZENT zapraszają na KONKURS dla MC!
Wystarczy tylko :
- utworzyć profil "Artysty" na Soundrive.pl
- umieścić próbkę swoich możliwości w postaci pliku mp3 do 15 minut długości (może to być fragment już nagranego występu bądź wokal dograny do setu czy kawałka).
Wasze zgłoszenia będą widoczne na stronie konkursowej a przy każdym zgłoszeniu będzie znacznik "lubię to" (widoczny jedynie dla zalogowanych użytkowników).
Zgłoszenie z największą ilością "lajków" w dniu 19.11.2012 WYGRYWA!!!
NAGRODA - występ na scenie Dub Step/DnB wraz z Mc's: Kriba/Metrowy/RDW oraz Dj's PZG/Wojak/MAD/DIA - w ramach imprezy HIP – HOP JAM!, która odbędzie się 24.11.2012 w CSG w Gdańsku.
Pokryjemy koszty Twojego przejazdu PKP, BUS... (limuzyny, samoloty, helikoptery nie wchodzą w rachubę) oraz noclegu (bookuje organizator).
Konkurs startuje 24.09.2012 (przyjmowanie zgłoszeń)
Głosowanie zaczynamy 05.11.2012
Wyłonienie faworyta 19.11.2012PROGRAM

Scena Główna:
Bitwa Taneczna – 18.00 – 19.30 (eliminacje i ćwierćfinał)
Dwa Zera 19.30-20.00
Bitwa Taneczna – 20.00-20.15 (półfinał)
Kasta 20.15 - 20.55
Bitwa Taneczna – 20.55-21.10 (występy sędziów)
Medium 21.10 - 22.10
Bitwa Taneczna 22.10-22.25 (finał)
DonGuralesko 22.25 - 23.25
Łona & Webber - 23.35 - 00.35


Strefa Street Jam Session:
Graffitti na żywo – 18.30
Dj-e – 18.30

Scena Soundrive:
Start: 18.30
Kolejność wkrótce.


ARTYŚCI

SCENA GŁÓWNA
Łona & Webber
Działają na polskim rynku już od ponad dekady. Początkowo znani byli przede wszystkim jako członkowie legendarnej pomorskiej formacji Wiele CTN. Na scenie potrafią zarówno wrócić do korzeni rapu grając w nieśmiertelnym połączeniu raper – dj, jak i nawiązać do tego, co estetykę hip – hopową ukształtowało wspomagając się żywym instrumentarium zespołu The Pimps. Duet jest obecny zarówno w maleńkich, klimatycznych klubach rozsianych po kraju, jak i masowych imprezach – grali już na Coke Live Festivalu w Krakowie i legendarnym czeskim Hip Hop Kempie.

donGURALesko
Raper i producent muzyczny donGURALesko to gwiazda, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zaangażowany w rozwój polskiego rapu. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku i jest członkiem takich grup muzycznych jak Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW. Twórczość donGURALesko zaliczana jest do nurtu braggadocio. W tekstach nawiązuje m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto także do lokalnego patriotyzmu, przez co demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania.

Kasta
Za mikrofonem także Kasta, który pokaże swój oryginalny i charakterystyczny styl. Raper, Dyrektor Artystyczny KSW, Ring Announcer, MC. Założyciel formacji KASTA SQUAD i właściciel KASTA.CO. Wieloletni animator wydarzeń związanych z muzyką i kulturą Hip Hop. Jako raper zadebiutował na przełomie 1998 i 1999 roku.


Medium
Medium to niezwykle uzdolniony artysta działający od dłuższego czasu w podziemiu polskiej sceny hip-hopowej. Jest powszechnie uznawany za nadzieję najnowszej generacji polskich raperów. Album „Teoria Równoległych Wszechświatów” to jego debiut nakładem oficjalnej wytwórni, a jednocześnie pierwszy od 10 lat debiut rapera i producenta w Asfalt Records. Album w błyskawicznym tempie zdobył uznanie krytyki i publiczności. W tej chwili artysta pracuje nad swoim nowym krążkiem, który ukaże się w listopadzie. Podczas HIP-HOP JAM! premierowy koncert!

Dwa Zera
Miejscowym akcentem będzie zespół DwaZera. Od wielu lat grupa działa w trójmiejskim podziemiu, nie stroniąc też od gościnnych zwrotek i skreczy na oficjalnych wydawnictwach.

STREFA STREET JAM SESSION

Tuse
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych, uznawany za czołowego twórcę fotoreal, zafascynowany także grafiką komputerową i sztuką video. Mawiają o nim wirtuoz puszki i farby. Członek pierwszej gdańskiej ekipy graficiarzy DSC założonej w 1995 roku.

Riam
Drugi wspaniały gość to Riamone, grafik i rysownik. Działa w Polsce, Niemczech, Holandii, Włoszech, Francji, Anglii, Czechach, Słowacji, Belgii i Portugalii.

Looney
Looney to trzeci z twórców, który zaszczyci swoją obecnością. Pionier trójmiejskiej sceny graffiti. Malujący sprayem od 1995 roku, jeden z założycieli legendarnej grupy DSC. Organizator pierwszej krajowej wystawy graffiti w 1998 roku w Gdańsku. Studia magisterskie na Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku ukończył w 2008r. Jego twórczość obejmuje malarstwo zewnętrzne oraz prace na płótnach używając techniki sprayu, szablonu i markerów. Uczestnik wielu eventów i imprez graffiti / street art. Działający również jako artysta wystawiający w galeriach podczas wernisaży indywidualnych i zbiorowych.

O oprawę muzyczną zadbają: Dj Noz, Tuse, Pen.

SCENA SOUNDRIVE

PZG
Bio nieznane, ale po krótce takowe cytowane z "JAT": "Skryty, ale sympatyczny, niegroźny wojownik, czyli 9ty zaniedbany pasażer Nostromo, kompan Żwirka, brat Muchomorka, to co robi na imprezach toprawciwy cut+paste mashup – amendrummer, 80's collage, gabbakick, digital backspin, hoovergroover, zaskokstep. Choć jak niosą słuchy nadal przy pomocy zestawu laptopowo-midisuwakowego poszukuje nowego już spełnienia w pejzażach bassline'owych.
Trzeba dodać że nakładem CCTV Rec. wydał piosenkę na nośniku winylowym siedmiocalowym, jest zarówno lajwaktowcem, djem i promotorem".

https://www.facebook.com/pzgtopzg

 

METROWY 
Pierwsze kroki stawiane przez Metrowego wyglądały dość standartowo. Blokowa, osiedlowa piwnica dostosowana w miarę możliwości do wspólnego nagrywania ze znajomymi. W roku 2001 Metrowego poznał z Grubsonem ich wspólny znajomy. Od tego czasu studio nagrań, prób i miejce pracy przeniosło się do domowej szafy Grubsona. To tam powstały ich pierwsze wspólne numery, a także ich solowe debiuty. Od sierpnia 2010 roku prowadzi Wytwórnię Muzyczną Prostes Song.

https://www.facebook.com/MetrowyOfficial

 

KRIBA
Mc, dj, radiowiec oraz organizator imprez. Uznawany za jednego z czołowych artystów muzyki drum and bass w Polsce. Występuje już od 2001 roku. Jeden z nielicznych mc’s w kraju rymujących do: dram and bass, dubstep, fidget&bassline house, break beat, elektro.

https://www.facebook.com/KribaPL

 

WOJAK
Wojak – trójmiejski DJ i producent muzyczny. Jest członkiem kolektywu Dwa Zera, Analogia i KSC. Obecny na polskiej scenie muzycznej od 1998 roku. Jak głosi notka na stronie artysty „potrafi mówić skreczem”. Na koncie ma kilka mix tape'ów. Prowadzi własne imprezy, na których rozbrzmiewa hip-hop i funk. Tworzył duet z DJ'em Romero supportujac gigantów muzycznych typu: Herbaliser, Vadim, Josh Wink, Dub Pistols, Firt Rate.

https://www.facebook.com/djwojak

MAD
Człowiek, który siłą woli rozebrał strukturę brzmienia na czynniki pierwsze, specjalista w masażu basem oraz drapaniu płytą, którego mixy są tak płynne, że zamarzały by na mrozie gdyby nie fakt, że w jego otoczeniu jest zawsze konkretnie "napalone" jak w PRL'owskiej kotłowni.

https://www.facebook.com/CANNABEAT2

 

RDW

Wielokrotny mistrz wszechświata i okolic w beatbox'ie, człowiek orkiestra, który jako jedyny stracił prawo jazdy za zbyt szybką nawijkę. Poszukiwany na 6 kontynentach za nieuregulowane kreski na barach. Złamał w swoim życiu więcej serc niż Steve-O kości. Jego obecność na scenie daje tyle energii, że mógł by zasilić nie jedną afrykańską wioskę.

DIA
Gwałtowna reakcja z Drum&Bassem w roku 1999 sprawiła, że to małoletnie dziewczę spędzało cały wolny czas z Muzyką. Nie oszczędzała sie w praktyce i szybko wykrystalizowała się Dia, która także pojawi się w ramach Sceny Soundrive. Jej wielokierunkowość najpierw znalazła odbicie w różnorodności podgatunków D&B : „atmosferycznymi brzmieniami staram się łagodzić stany na chilloutach, wprowadzać Harmonię- zgodnie z powołaniem , podczas gdy ciemne hardstepowe produkcje służą zaspokojeniu potrzeby latania”- mówiła; ale był jeszcze jungle, jazzstep pełen dęciaków i kontrabasów, umiłowany darkside. Dia nie grała tego wszystkiego w jednym secie, tworzyła miksy przemyślane, spójne, zależne od okoliczności, miejsca, ludzi, nastroju.


BTR
W ciągu swojej 12-letniej działalności miał okazję zagrać kilkaset imprez i dzielić scenę z artystami z zagranicy (m.in. The Freestylers, Jack Beats, Son of The Kick, The Jillionaire (Major Lazer), Gramophonedzie, US 3, Zion Train, dj Food, dj Vadim, Jon Kennedy) oraz z kraju (Kamp, O.S.T.R., Fisz, Tworzywo Sztuczne, Stasio). Grał i organizował imprezy w wielu klubach, głównie w południowej Polsce; m.in. w Qushi, Ministerstwo, Piękny Pies – Kraków, INQ, Hipnoza, Fantom, Electro, Skup Kultury, Kloster Pub – Górny Śląsk i wielu innych. Obecnie działa w Sopocie, gdzie jest rezydentem Versalki i do niedawna Papryki. Można usłyszeć także w Sfinksie700. O sobie mówi: „Fascynat synkop. Piewca tłustego basu. Entuzjasta skreczu“.

https://www.facebook.com/BTRselecta


 

Zaprasza ekipa Smile Reprezent! 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca