Muzyka

Osada Vida - nowa płyta ponownie w barwach Metal Mind Productions

Z ogromną radością potwierdzamy, że zespół Osada Vida podpisał z Metal Mind Productions kontrakt na wydanie kolejnej studyjnej płyty. Nowy album ukaże się wiosną 2013 roku. Przypomnijmy, że ostatnim wydawnictwem zespołu jest koncertowe DVD „Where The Devils Live”, a ich poprzedni studyjny album „Uninvited Dreams” pochodzi z 2009 roku. 
Łukasz Lisiak, basista zespołu zdradza na jakim etapie jest nagrywanie nowej, jeszcze niezatytułowanej płyty: „Jeśli chodzi o harmonogram działań rejestrowania nowego materiału, to zaczynamy już na początku grudnia. Na Mikołaja powinniśmy mieć zarejestrowane ślady perkusji. Ten element zaplanowaliśmy bardzo starannie. Zależy nam na uzyskaniu dużej dynamiki i przestrzeni w partiach perkusji. Cała nadzieja zatem w nowym studiu oraz w głowie i kończynach Adama :-). W dalszej kolejności nagramy bas i klawisze. Tyle w tym roku. Na styczeń zostawiamy gitary i wokale, którymi – mamy nadzieję – Osada Vida zaprezentuje się w nowej, odświeżonej odsłonie studyjnej.”
 
Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane "Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenie na ubiegłoroczną edycję amerykańskiego festiwalu RoSfest czy w tym roku na ProgStage w Izraelu.
 
 
Osada Vida - aktualny skład:
Marek Majewski – wokal
Łukasz Lisiak – bas
Rafał Paluszek – klawisze
Baret Bereska – gitary
Adam Podzimski – perksusja

przysłano: 5 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca