Muzyka

Ballady ofiar - piosenki Nicka Cave’a

"Ballady ofiar" ("Murder Ballads") to tytuł wydanego w 1996 roku albumu australijskiego piosenkarza, kompozytora i aktora Nicka Cave'a. To także spektakl stworzony na podstawie piosenek z tego albumu, zagrany przez dwójkę aktorów gdyńskiego Teatru Muzycznego, Aleksandrę Meller iRafała Ostrowskiego, którym towarzyszy grupa folkowo-rockowa Ajagore.

"Ballady ofiar" opowiadają o trudnych sytuacjach w życiu człowieka: o samotności, o bycie Człowieka Wyklętego Przez Społeczeństwo, o nieszczęśliwej miłości i wreszcie o upartym dążeniu do pogodzenia się z własnym życiem - używając dużych słów - ma mówić o człowieczeństwie.

Wszystkie te tematy ukryte są pod przykrywką pięknych, romantycznych melodii w nowych aranżacjach Tomasza Krezymona i mocnych, męskich tekstów w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego. Takie są piosenki Nicka Cave’a.

tłumaczenie piosenek: Roman Kołakowski
reżyseria: Dariusz Siastacz - aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, reżyser 

wykonawcy: Rafał Ostrowski - solista Teatru Muzycznego w Gdyni, Aleksandra Meller - aktorka Teatru Muzycznego, współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, członek jury corocznego Przeglądu Teatrów Wspaniałych w Tczewie
opracowanie muzyczne: Tomasz Krezymon
interpretacja oraz wykonanie: Ajagore - formacja z nurtu jam band, koncertują z własnym repertuarem, w dorobku dwie autorskie płyty
scenografia: Joanna Stachowiak
projekty graficzne: Joanna Stachowiak
produkcja: Blue Note & Ajagore Management
producent: Leszek Barwik

 

 


Blue Note Jazz Club Poznań

 

źródło: materiały prasowe Organizatora


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca