Muzyka

Osada Vida gościem formacji Threshold

 

Z ogromną radością potwierdzamy, że zespół Osada Vida wystąpi jako gość formacji Threshold podczas ich marcowego koncertu w klubie Progresja wWarszawie. Będzie to jedyny polski występ Brytyjczyków na ich europejskiej trasie promującej ostatni, wyśmienity album "March of Progress". Koncert z czołowym przedstawicielem światowego progmetalu będzie dla formacji Osada Vida znakomitą okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności w nowej, odświeżonej odsłonie – z Markiem Majewskim na wokalu. Z całą pewnością usłyszymy kompozycje pochodzące z nowej, jeszcze niewydanej płyty ale także nie zabraknie starszych, dobrze znanych i lubianych nagrań. Zapraszamy zatem już 6 marca do warszawskiej Progresji. Wszystkie szczegóły dotyczące sprzedaży biletów można znaleźć w TYM miejscu.
 

Osada Vida pracuje aktualnie w studio nad nową płytą. O tym jak przebiegają prace opowiada gitarzysta Bartek Bereska„Osada pracuje! Efekty usłyszycie niebawem, ale już teraz możemy zdradzić, że będzie baaardzo rockowo, a do tego melodyjnie i z przytupem. Bas jest nagrany, Łukasz niskimi tonami naruszył żelbetonową konstrukcję studia. Zaś obecnie nagrywamy gitary - jestem bardzo zadowolony z pierwszych efektów, wiosła brzmią dokładnie tak jak lubię, mocno i śpiewnie. Ta płyta to będzie naprawdę treściwe danie dla ludzi głodnych rockowego pazura."
 
Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane "Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenia na amerykański festiwal RoSfest (2011) czy na ProgStage w Izraelu (2012). Nowy album zespołu zapowiadany jest na kwiecień. Więcej szczegółów już wkrótce!
 
Osada Vida:
Marek Majewski – wokal
Łukasz Lisiak – bas
Rafał Paluszek – klawisze
Baret Bereska – gitary
Adam Podzimski – perksusja
 
serdecznie pozdrawiam

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca