Muzyka

Wielki przebój „'74 – '75" w nowej wersji Holly Blue

 

Dziś doleciał do sklepów „First Flight”, debiutancki album mysłowickiej grupy Holly Blue. Na płycie znalazło się 9 autorskich kompozycji 18-letniej wokalistki i pianistki Sonii oraz producenta i gitarzysty Emila Blanta. Jest też jeden cover. To nowa wersja piosenki „'74 – '75”, wielkiego przeboju amerykańskiej grupy The Connells sprzed 20 lat.  

 

- Wszyscy go znają, każdy wie jak to leci, ale 90 % ludzi nie ma zielonego pojęcia, kto go gra. Nie jestem fanem coverów, ale ten numer na tyle się do mnie przykleił, że wmówiłem sobie, że musimy go nagrać na płytę - mówi Emil Blant.

 

- Ma w sobie coś magicznego, jest ponadczasowy. Powstał zanim się urodziłam, ale mogę się utożsamić się z jego tekstem – dodaje Sonia.

 

Dziś premiera singla i towarzyszącego mu teledysku, do którego zdjęcia zrealizowano m.in. podczas trasy z Selah Sue i na koncercie z cyklu Inne Granie w ChCK. Nowa wersja przeboju już bardzo się podoba – przed tygodniem „'74 – '75” Holly Blue weszła na pierwsze miejsce Listy

 

Przebojów Radia Katowice i dzielnie trzyma się na szczycie.

 

Podoba się również płyta, co widać po pierwszych recenzjach:

- To obszerna porcja przemyślanej, starannie zaaranżowanej, poruszającej muzyki, przede wszystkim do słuchania. Pierwszy lot Holly Blue jest na wysokim pułapie. Życzę, by zespół utrzymał go jak najdłużej – pisze Lesław Dutkowski (onet.pl). 
- Płyta bezwstydnie celuje w masową popularność – Jacek Świąder (Gazeta Wyborcza). 
- Holly Blue zdaje się mieć wszystko, czego potrzeba, by wyfrunąć z niezal-pudełka i zaistnieć w świadomości szerszej publiki, nie rozczarowując przy tym wielbicieli ambitniejszych brzmień: przystępne, ale niebanalne piosenki, ciepły, ładny głos i ujmującą urodę – Rafał Rejowski (Aktivist). 
Dzięki takim płytom możemy ostatecznie zapomnieć o jakichkolwiek kompleksach rodzimych produkcji wobec światowej muzyki podobnego gatunku – Robert Ratajczak (RadioJazzFM). 
- Wydawnictwo dowodzi, że można jeszcze nagrać dobrą popową płytę, wolną od banału i plastikowej tandety, wylewającej się na co dzień z komercyjnych stacji radiowych – Wojciech Żurek (e-splot).

 

Premiera koncertowa „First Flight” odbyła się w listopadzie 2012, na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane, wkrótce potem zespół zagrał trasę koncertową z belgijską gwiazdą Selah Sue.

 

Mecenat nad płytą objął Prezydent Miasta Mysłowice. 

Zdjęciaprzysłano: 21 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca