Muzyka

CeZik - nowy klip (już pół miliona odsłon) i trasa koncertowa!

 

CeZik to prosty chłopak. Lubi grać na gitarze, wyć do księżyca, napić się piwa i długo pospać. Pewnego dnia postanowił jednak, że chce od życia czegoś więcej. Chciał dzielić się z innymi tym, co potrafi robić najlepiej.

Z pomocą przyszły dobrodziejstwa internetu, dzięki któremu pokazał Polsce kilka swoich muzycznych sztuczek i ku jego zdziwieniu - spodobało się!

 

Na dzień dzisiejszy klipy CeZika na jego kanale zostały obejrzane ponad 27 miliony razy. W jednym z nich śpiewa od tyłu, w innym gra na garnkach i butelkach („Hey - [sic!] kuchnia cover”), a w jeszcze innym walczy z gumowym aligatorem („Forfiter Blues”). Upodobał sobie również śpiewanie znanych utworów na kilka głosów. Kilka okienek, w każdym z nich CeZik i nie wiadomo na którego patrzeć, a którego słuchać („Szajka CeZika i polska muzyka”). Z największą przyjemnością bawi się stylami muzycznymi; i tak w klipie „Te ostatnie niedziele” w ciągu 2 minut miesza 10 diametralnie odmiennych gatunków.

 

Jednak CeZikowi wciąż mało! Pewnego dnia postanowił stworzyć coś nowego, pod nowym pseudonimem. Ujawnił się dopiero po jakimś czasie, w momencie gdy zorientował się, że jego nowy projekt osiągnął duży sukces. KlejNuty, czyli CeZik miksujący przeróżne materiały wideo, tworząc z nich swoje własne, szalone kompozycje. „Za tyłek”, „Krzysiu”, „Lubię wypić”, „Bende go zjad” czy „Ballada Najmana” to tylko niektóre z nich, obejrzane już ponad 16 milionów razy w ciągu czterech miesięcy!

 

Tak więc CeZik lubi siedzieć w internecie. Jednak od czasu do czasu, trzeba rozprostować nogi i wyjść z wirtualnego świata. I tak oto Cezary siada z gitarą na krześle, z boku stawia komputer, zawiesza ekran projekcyjny i zaczyna grać swoje dotychczasowe dokonania. Akustycznie. Kameralnie. Inaczej niż było słychać (i widać) do tej pory.

 

Cel jest zawsze ten sam. Poruszyć ludzi nutami płynącymi z głośników!

 

I chyba się udało. Podczas pierwszej trasy koncertowej CeZik odwiedził 25 wypełnionych po brzegi sal. Po jednym z koncertów Czesław Mozil mówił (pisownia oryginalna ;] ): Koncert CeZika był jeden z najlepszych inspirujących przeżyć w moim krótkim życiu. Mówię to głośnie. Niech żyje Mistrz. Polska scena muzyczna ma nową gwiazdę, nazywa się CeZik.

 

Strona internetowa CeZika: www.cezik.com

Profil CeZika na Facebooku: www.facebook.com/cezikfanpage

Profil KlejNuty na Facebooku: www.facebook.com/KlejNuty

 

Fot. Paweł Kuźmicki (www.pkuzmicki.com.pl)

 

Projekt CeZik & KlejNuty rusza też w trasę koncertową!

 

05.02 – Warszawa  – SOLD OUT

06.02 – Sopot + Peter J. Birch – SOLD OUT

07.02 – Poznań + Peter J. Birch – SOLD OUT

04.04 – Kraków + Peter J. Birch

05.04 – Nowy Targ + Peter J. Birch

06.04 – Tarnów + Peter J. Birch

07.04 – Lublin + Peter J. Birch

17.04 – Wrocław

18.04 – Lubin + Peter J. Birch

19.04 – Wieluń

20.04 – Lubliniec

 

Szczegóły: www.facebook.com/cezikfanpage i www.cezik.com

 

CeZik wydał nowy klip – „Wzniosłe treści obcych pieśni”

 

Do obejrzenia tutaj:

www.youtube.com/watch?v=DYg1fAXHWmM


przysłano: 5 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca